Однак нещодавно Кабмін ухвалив постанову № 1405, якою скасував цю заборону. Які ще нововведення передбачає цей документ?
Згідно з постановою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг» № 1405 від 29.12.2023, уряд скасував заборону на відключення від компослуг боржників, нарахування та стягнення штрафів і пені, стягнення заборгованості у судовому порядку.
Введено зміни і до правил надання послуг холодного і гарячого водопостачання. Так, якщо споживачі не мешкають у житловому приміщенні протягом понад 30 календарних днів, їм слід надати постачальникам комунальних послуг заяву і документальне підтвердження. Це потрібно, коли житло не обладнане лічильниками.
Якщо мешканці відсутні у квартирі понад шість місяців, споживач у термін з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду зобов’язаний надавати виконавцю оновлену заяву. Тоді вартість користування послугою йому перерахують або не нарахують. Проте опалення доведеться оплачувати у будь-якому разі.
Заборона на відключення комунальних послуг діятиме лише для споживачів, які мешкають у зоні активних бойових дій. А також – для тих, чия нерухомість у результаті бойових дій була пошкоджена. У такому разі власник житла має поінформувати про це постачальника комунальної послуги.
На тимчасово окупованих територіях нарахування плати за житлово-комунальні послуги є забороненим: з дати початку окупації – до дати її завершення.
Вже зараз багато які обленерго заявили про готовність відключати світло за несплату і закликали споживачів у найкоротший термін погасити заборгованість. Разом з тим, з початком повномасштабного вторгнення росії багато людей опинилися у складних життєвих обставинах. І платити за комуналку у повному обсязі просто не в змозі.
І тут можна оформити договір реструктуризації (оплати частинами, розстрочки) заборгованості.
Погасити у розстрочку можна борги за постачання газу, електрики, тепла і гарячої води, водопостачання та водовідведення, вивезення побутових відходів, послуги з утримання будинку та прибудинкової території або управління ОСББ.
Щоб укласти договір, потрібно звернутися до центрального офісу компанії-постачальника комунальної послуги. Необхідно надати такі документи:
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: якщо договір підписує представник власника, знадобляться ще довіреність та його паспорт.
Розстрочку на виплату заборгованості дають, у середньому, терміном до 12 місяців. Сума щомісячних виплат залежить від суми боргу і рівня доходу громадян.
Маршрутизатор — це один із найважливіших пристроїв у вашій мережі, який забезпечує стабільне з'єднання між…
Ця страва раніше була дуже популярною на Поліссі, але сьогодні її готують у всіх куточках…
Якщо ви хочете виростити на своїй ділянці найсолодшу та соковитішу редиску, то вам у цьому…
3 квітня очікуються дощі у більшості центральних, південних та західних областей України
Людям, які погано переносять стрибки тиску, в дні магнітних бур слід підстрахуватися і дотримуватися простих…
Навесні, коли пробуджується природа і яскравіше сяє сонце, кожна жінка прагне виглядати гарно. Покращити тонус…