За старих часів цю страву готували з використанням желюючих продуктів – кісток і хрящів, сьогодні його варять з будь-яких видів м’яса, субпродуктів і навіть риби, додаючи за необхідності желатин і агар.
Інгредієнти на 3-4 літри води: куряче м’ясо (ніжки, крильця, грудинка, хрящі) – 1,5 кілограма, часник – 4-5 зубчиків, цибуля – 1 штука, морква – 1 штука, яйце – 3 штуки, петрушка, лавровий листя, перець горошком, сіль.
Приготування. Куряче м’ясо залийте водою і доведіть до кипіння. Додайте в бульйон спеції й цілі гілочки петрушки. Варіть три-чотири години, знімаючи піну. За півгодини до готовності покладіть у бульйон цибулину і посоліть.
М’ясо та овочі дістаньте з каструлі, а бульйон процідіть. Часник пропустіть через прес і додайте у бульйон. М’ясо відокремте від кісток, наріжте і викладіть на дно глибокої тарілки. Зверху розкладіть нарізані кружальцями моркву та яйця і залийте бульйоном. Поставте у холодильник на 6-8 годин.
Інгредієнти на 1,5 літра: річкова риба – 1,5 кілограма, цибуля – 2 штуки, морква – 1 штука, желатин – 10 грамів, часник – 2 зубчики, петрушка, лавровий лист, перець чорний – мелений і горошком, сіль, гірчиця.
Приготування. Рибу очистіть, випатрайте, вимийте і наріжте шматками. Посолити, додати подрібнений часник і залишити на кілька годин. У каструлю покладіть нарізані овочі, риб’ячі голови, плавці, спеції, сіль і залийте водою. Варіть 30 хвилин, зніміть з вогню і процідіть. Знову доведіть бульйон до кипіння, покладіть у нього шматки риби, зніміть піну і варіть на слабкому вогні протягом півгодини.
Приготуйте желатин, як зазначено на упаковці, і додайте рибний бульйон. Ретельно очистіть рибу від кісточок. У глибоку тарілку викладіть шматочки риби, кружечки моркви, зелень петрушки і залийте бульйоном. Поставте у холодильник.
Інгредієнти на 3 літри: кролик – 1-1,5 кілограма, морква – 1 штука, цибуля – 2 штуки, желатин – 2 столові ложки, лавровий лист, запашний та чорний перець, сіль.
Приготування. М’ясо кролика промийте, наріжте і складіть у каструлю з водою. Всипте спеції й варіть дві години на повільному вогні. Додайте моркву, цибулю і варіть ще 40 хвилин. Дістаньте м’ясо з бульйону і відокремте його від кісток. Наріжте і розкладіть по тарілках. Моркву наріжте і викладіть зверху на м’ясо. Желатин приготуйте, як зазначено на упаковці, і влийте у бульйон. Залийте бульйоном м’ясо і поставте на холод на 3-4 години.
Інгредієнти на 3 літри води: качка – 1 штука, цибуля – 1-2 штуки, морква – 2 штуки, яйце – 2 штуки, зелений горошок – 1 банка, швидкорозчинний желатин – 80 грамів, сіль, спеції, зелень.
Приготування. Качку розділіть на частини. Почистіть цибулю та моркву. Складіть все в каструлю, додайте воду, спеції й доведіть до кипіння. Зніміть піну і варіть чотири години. Дістаньте качку та овочі, а в каструлю долийте води до початкового об’єму і знову закип’ятіть. Наріжте варені яйця та моркву. Очистіть м’ясо качки від кісток і наріжте його. У бульйон додайте желатин і розмішайте до повного розчинення. Викладіть у форму м’ясо качки, овочі та горошок. Залийте все процідженим бульйоном. Поставте у холодильник.
Інгредієнти на 3 літри води: свиняча гомілка – 1 кілограм, свиняче м’ясо без кісток та жиру – 0,5 кілограма, цибуля – 1 штука, лавровий лист, запашний перець, часник, зелень, сіль.
Приготування. Під проточною водою ретельно очистіть шкірку гомілки і промийте м’ясо. Залийте все водою, доведіть до кипіння і, знімаючи піну, томіть на слабкому вогні п’ять годин. Покладіть у бульйон цибулину, лавровий лист, сіль та перець, і варіть ще годину.
Дістаньте м’ясо з бульйону, відокремте його від кісток та шкірки, наріжте і викладіть у форму для холодця. Подрібніть часник і додайте до м’яса. Залийте все процідженим бульйоном. Поставте у холодильник на ніч.
Інгредієнти на 5 літрів води: яловича гомілка – 2 штуки, яловиче філе – 1 кілограм, цибуля – 1 штука, морква – 1 штука, корінь селери або петрушки – 1 штука, зелень селери або петрушки – 3-4 гілочки, чорний і духмяний перець, часник, сіль.
Приготування. Добре почистіть яловичу гомілку, покладіть у каструлю, доведіть до кипіння і зніміть пінку. Крупно наріжте всі овочі та зелень (у петрушки візьміть лише стебла, листя відкладіть) і додайте у бульйон разом з горошинами перцю. Варіть 3-4 години при дуже слабкому кипінні.
Промийте філе яловичини, наріжте великими шматками і залийте окропом на 3-5 хвилин. Перекладіть у каструлю і варіть ще 3-4 години, знімаючи піну. За півгодини до готовності посоліть. Готовий бульйон процідіть.
Варене м’ясо наріжте шматочками, змішайте з подрібненим листям петрушки, посоліть і поперчіть. Викладіть у форму. Подрібніть часник і додайте його у бульйон. Процідіть його і залийте м’ясо. Поставте у холодильник.
Для курячого холодця найкращим є м’ясо півня або курки, але в жодному разі не курчат або молодої птиці.
При приготуванні рибного холодця пам’ятайте, що м’ясо містить натуральний желатин, а риба – ні. Її варять без нутрощів, але з хвостом і головою, попередньо видаливши зябра, можна залишити плавальний міхур, він додасть бульйону клейкості.
Щоб холодець вийшов прозорим, м’ясо потрібно замочити у холодній воді на кілька годин.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…