Нові правила мобілізації

Потрібні штурмовики та розвідники

Вже восени Міністерство оборони почало рекрутувати (набирати) до армії добровольців на великих цивільних сайтах з працевлаштування.

Людей, які готові стати військовослужбовцями, за допомогою оголошень шукають і військові командири конкретних підрозділів, і територіальні центри комплектування (ТЦК) – колишні військкомати. Вони розміщують вакансії, вказують умови та обов’язки, а зацікавлений громадянин може обрати спеціальність і військовий підрозділ, в якому збирається служити.

Так, вакансії «штурмовик», станом на початок грудня, розмістили 3-я штурмова бригада, батальйон «Айдар», тактична група «Реванш» та 37-а бригада морської піхоти. А Головне управління розвідки шукає за допомогою сайтів оголошень «розвідника без близьких родичів – громадян РФ». Зарплата – 70-140 тисяч плюс премії.

Потрібні сьогодні ЗСУ і багато цивільних спеціальностей: водії, слюсарі, газозварники, будівельники.

Грошова допомога добровольцям

Ще одна спроба збільшити приплив до армії добровольців – фінансові виплати. За ідеєю Міноборони, у разі добровільного підписання громадянином контракту із ЗСУ на його ім’я банк відразу ж відкриватиме картку з певною сумою – орієнтовно до 50 тисяч гривень.

Поки що цей проект почав здійснюватися коштом місцевих бюджетів.

Так, Одеська міськрада затвердила грошову допомогу мобілізованим у розмірі 20 тисяч гривень. Щоправда, загальну суму виплат закладено до бюджету з розрахунку на тисячу добровольців, які підуть на військову службу у 2024 році.

«Сертифікат захисника»

Скільки сьогодні вдалося мобілізувати військовозобов’язаних за допомогою сайтів оголошень – невідомо. Швидше за все, вважають військові експерти, – небагато. Тому насамперед у Міноборони планують розширювати звичну «примусову» мобілізацію.

Для цього територіальним центрам комплектації збираються надати нові повноваження при врученні повісток, затриманні та доставленні громадян до ТЦК.

Серед можливих новацій – запровадження «Сертифікату захисника». Це фактично варіант військового квитка в мобільному застосунку «Дiя».

Кожні 60 днів у цьому електронному документі військовозобов’язаний повинен оновлювати дані про себе. Пред’являти «сертифікат» буде необхідно при перетині кордону, реєстрації прав власності на нерухоме та рухоме майно, одруженні або розлученні, для здобуття вищої освіти та медичних послуг.

***

Новий закон має бути ухвалений – хоча б у першому читанні – до кінця поточного року.

Але навіть якщо парламент підтримає ці нововведення, вони набудуть чинності лише після підпису президента. А це зовсім не гарантовано. Так, законопроект про зниження віку мобілізації з 27 до 25 років Зеленський не підписує вже понад півроку.

Новое на сайте

  • Статті

Просто, корисно та ароматно: 5 оригінальних рецептів з чайної троянди

Ця квітка має не тільки царську красу, але й неповторний аромат. Троянда також вважається лікарською…

22/05/2025 16:46
  • Статті

Субсидія на комуналку змінюється: куди звертатися, щоб дізнатися про розміри нарахувань

До редакції звернулася Марія Сологуб, яка має інвалідність ІІ групи. Вона повідомила, що з року…

22/05/2025 15:59
  • Новини

Томати і перець ростимуть, як на дріжджах: приготуйте простий розчин, який стимулюватиме ріст

Хочете отримати хороший урожай томатів і перцю? Варто підживити рослини простим розчином, який прискорить їх…

22/05/2025 15:00
  • Новини

Найсмачніше печиво дитинства: готуємо незаслужено забуті «Каштани»

Це печиво в дитинстві любили абсолютно всі. Згадайте цей смак, приготувавши «Каштани» за простим рецептом.

22/05/2025 14:00
  • Новини

Доплати за додатковий стаж: кому і на скільки збільшать пенсію (відео)

Деякі українці мають право на додаткові доплати до пенсії за понаднормовий стаж. Хто та на…

22/05/2025 13:00
  • Новини

Триває реєстрація на отримання 1200 гривень: як подати заявку

Частина українців можуть зареєструватися на отримання нової грошової допомоги від благодійної організації. Потрібно заповнити онлайн-анкету.

22/05/2025 12:00