Чай – один із найпопулярніших і найдавніших напоїв у світі: питні якості чаю відкрив китайський імператор Шен Нунг ще у III столітті до нашої ери. У сучасному світі чаю присвячений навіть спеціальний день – 15 грудня ми відзначаємо Міжнародний день чаю. Які ж існують різновиди і рецепти чаю?
Сорт чаю – результат методу обробки чайного листа. Саме від цього процесу залежать колір та смак напою.
Крім того, смак чаю залежить від ароматичної обробки.
Чорний чай – 0,5 чайної ложки, вода – 200 грамів, апельсиновий сік – 50 грамів, лимонний сік – 1 чайна ложка, коньяк – 2-4 столові ложки, мускатний горіх та цукор – за смаком.
Заваріть чорний чай, додайте апельсиновий і лимонний сік. Закип’ятіть і влийте коньяк, покладіть цукор і посипте мускатним меленим горіхом.
Молоко – 100 грамів, вода – 200 грамів, цукор – 2 чайні ложки, чорний чай – 1 чайна ложка, мускатний горіх мелений – 0,25 чайної ложки, імбир свіжий – 0,25 чайної ложки, гвоздика – 3 штуки, кардамон – 1 щіпка.
Наріжте дрібними шматочками імбир, а мускатний горіх натріть на тертці. У каструлю налийте молоко і покладіть туди всі спеції й чайну заварку. Поставте чай на плиту і доведіть до кипіння, обов’язково помішуючи. Після того як суміш закипить, зменште вогонь і потримайте чай на повільному вогні приблизно 2-3 хвилини. Потім розлийте напій у чашки. Пийте обов’язково гарячим, інакше смак напою зіпсується.
Яблучний сік – 400 грамів, яблука – 2 штуки, краще червоні, ромашка – 1 столова ложка, м’ята – 1 столова ложка, кориця – 1 паличка, вода – 600 грамів.
Покладіть у чайник для заварювання ромашку і м’яту, додайте корицю і гвоздику. Залийте окропом і залиште на 15 хвилин. Яблука наріжте дрібними кубиками і розкладіть у склянки. Процідіть трав’яний чай, додайте яблучний сік і розмішайте. Розлийте у склянки з яблуками і одразу подавайте.
Червона смородина – 40 грамів, розмарин – 1 гілочка, м’ята – 1 чайна ложка, мед – 2 столові ложки.
Червону смородину розітріть з розмарином та м’ятою. Суміш, що вийшла, покладіть в заварювальний чайник і залийте окропом. Настоюйте чай 5 хвилин, пийте гарячим.
Чорний чай – 2 чайні ложки, апельсин – 0,5 штуки, лимон – 0,5 штуки, вода – 1 склянка, кориця – 2 палички, гвоздика – 12 штук, мед – за смаком.
Лимон та апельсин наріжте тонкими часточками. Закип’ятіть воду і окремо в чашці заваріть чай. Залиште на 10 хвилин. Процідіть і перелийте в каструльку. Додайте спеції, апельсин і лимон. Поставте каструльку на плиту і доведіть вміст до кипіння. Вимкніть і залиште під кришкою на 10 хвилин. У чашки покладіть за смаком мед і розлийте гарячий чайний глінтвейн. Перемішайте.
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…