Відповідає фітотерапевт Євген Шмерко:
«Сушіння рослин – свого роду консервування.
Якщо трави і листя висушені правильно, вони легко перетираються на долоні, а жилки стебел і листя без зусиль ламаються. Краще пересушити, ніж недосушити!
Трави і листя
Як правило, трави сушать швидко, при температурі не вище 45 градусів, інакше частина корисних властивостей буде втрачена.
Але якщо в рослині є ефірні олії (трава звіробою, м’яти перцевої, чебрецю, плоди чорної смородини), сушіть повільно при температурі не вище плюс 30 градусів, розклавши товстим шаром. І тоді ви не тільки не втратите цінних речовин, але навіть примножите їх.
Квітки розкладають в один шар на тканині або папері (але не на газеті!). Можна рослини накрити зверху марлею, щоб на них осідало менше пилу.
Ягоди
Ягоди краще сушити в духовці. Що швидше їх висушите (при температурі 70-90 градусів), то більше в них збережеться вітаміну С. Але слідкуйте за тим, щоб плоди не злипалися в грудочки.
Коріння і кореневища
Коріння і кореневища спочатку миють щіткою в холодній воді, підсушують на рушнику і кілька днів тримають на відкритому повітрі. Потім розрізають на невеликі смужки і сушать при температурі не більше 40 градусів».