Інгаляції робили при ГРВІ, бронхіті та навіть при ангіні. Виявляється, це не завжди корисно.
Відповідає пульмонолог Євген Симонець:
– Ні, не можна. Коли дихальні шляхи запалені, набрякає слизова оболонка. Якщо подихати гарячою парою – над чайником або каструлею з картоплею, то тепло розширить судини. Посилиться приплив крові – і набряк збільшиться. Отже, просвіт бронхів звузиться. І звичайна ГРВІ або бронхіт, що починається, переросте в бронхообструктивний синдром.
Це небезпечний стан. Через набряклу слизову просвіт бронхів зменшився, а келихоподібні клітини набагато сильніше продукують мокротиння. Вийти воно не може, і в результаті все це булькає, бурчить у легенях і переростає в обструктивний бронхіт. Коли порушено вентиляцію і накопичилося багато мокротиння, створюються ідеальні умови для приєднання патогенної мікрофлори. У результаті розвивається пневмонія.
Також при обструктивному бронхіті забороненими є будь-які теплові процедури: гірчичники, банки, компреси, що зігрівають. Не можна розтирати грудну клітку і жиром. Борсучий, ведмежий, козячий жири мінімально всмоктуються через шкіру. Оскільки вони відносяться до тугоплавких, то організму потрібні неймовірні зусилля, щоб перетворити їх на поліненасичені жирні кислоти. Саме вони беруть участь в утворенні мембран стінки альвеоли – одиниці легень, що забезпечує газообмін. Поліпшення стану немає, зате підшлункова залоза та жовчний міхур опинються під ударом.
Найкраще джерело поліненасичених жирних кислот – морська риба. Але важливо, щоб вона не була вирощена на фермі, а виловлена в океані. Хек, морський окунь, скумбрія, оселедець коштують недорого, але корисних кислот у них більше, ніж у дорогих сортах червоної риби. Чудово, якщо рибні страви будуть на столі двічі-тричі на тиждень. Готувати рибу можна будь-яким способом: відварювати, запікати, тушкувати, припускати, смажити, але не засмажувати.
За матеріалами fakty.ua
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…