Постільний режим не дозволяє давати ногам необхідне навантаження, і кров із вен до серця надходить повільніше, через що утворюються згустки крові, або тромби. Для профілактики подібної проблеми у лікарнях застосовують фізіопроцедури. Крім того, таким пацієнтам лікарі обов’язково призначають антикоагулянти, тобто препарати, що розріджують кров.
Ця проблема зустрічається не тільки у лежачих хворих, але при тривалому постільному режимі вона виникає набагато частіше. Іноді цьому сприяє прийом деяких ліків. Для профілактики запорів потрібно пити більше рідини і вживати якомога більше клітковини, якої багато в овочах і фруктах. Крім того, лікар може призначити розм’якшувачі випорожнень або проносні засоби.
Коли людина перебуває в ліжку в одному положенні протягом тривалого часу, у неї можуть бути пролежні. Для профілактики людину потрібно часто перевертати, а також часто мити і міняти білизну. У раціоні має переважати багата на білки їжа. Крім того, на день потрібно випивати близько 1,5 літра води.
Якщо м’язи не отримують навантаження, вони слабшають і процес може стати незворотним. З профілактичною метою потрібно робити гімнастику, яка розроблена спеціально для людей, яким доводиться довго дотримуватися постільного режиму. Про це треба порадитися зі своїм сімейним лікарем.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Для людей похилого віку важливо мати в домі домашніх улюбленців. Відомо, що собаки — найвірніші…
Солодка, хрумка, велика – саме такою ми хочемо бачити моркву з власного городу. Розповідаємо, як…
Форшмак – ідеальна намазка для бутербродів. Спробуйте спрощений варіант із сардин, для приготування всього за…
Частина українців зможуть відпочивати значно довше. Роз'яснення міністерства.
Європейські профспілки б'ють на сполох: до 2040 року відбудеться поетапне підвищення пенсійного віку.