Постільний режим не дозволяє давати ногам необхідне навантаження, і кров із вен до серця надходить повільніше, через що утворюються згустки крові, або тромби. Для профілактики подібної проблеми у лікарнях застосовують фізіопроцедури. Крім того, таким пацієнтам лікарі обов’язково призначають антикоагулянти, тобто препарати, що розріджують кров.
Ця проблема зустрічається не тільки у лежачих хворих, але при тривалому постільному режимі вона виникає набагато частіше. Іноді цьому сприяє прийом деяких ліків. Для профілактики запорів потрібно пити більше рідини і вживати якомога більше клітковини, якої багато в овочах і фруктах. Крім того, лікар може призначити розм’якшувачі випорожнень або проносні засоби.
Коли людина перебуває в ліжку в одному положенні протягом тривалого часу, у неї можуть бути пролежні. Для профілактики людину потрібно часто перевертати, а також часто мити і міняти білизну. У раціоні має переважати багата на білки їжа. Крім того, на день потрібно випивати близько 1,5 літра води.
Якщо м’язи не отримують навантаження, вони слабшають і процес може стати незворотним. З профілактичною метою потрібно робити гімнастику, яка розроблена спеціально для людей, яким доводиться довго дотримуватися постільного режиму. Про це треба порадитися зі своїм сімейним лікарем.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…