Як розповіли в МОЗ, вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих помирають.
«Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх вкусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров або сечу тварин сказ не передається», – зазначили у МОЗ.
1. Ретельно (не менше 10 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою з господарським милом.
2. Якнайшвидше зверніться до травмпункту по медичну допомогу для проведення, у разі потреби, щеплення антирабічною вакциною.
ВАЖЛИВО! Про «40 уколів у живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім третій, сьомий, чотирнадцятий та двадцять восьмий день.
Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна на початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу або потрапляння слини на тіло.
«У кожній області є антирабічна вакцина, вона якісна і безкоштовна, тому пацієнт не повинен платити за таку вакцинацію», – зазначили у МОЗ.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…