У цій статті розглянемо, які комплектації авто бувають, чим вони відрізняються, і які опції включають.
Кожен автомобіліст хоче керувати надійним автомобілем, розраховує на комфорт під час виборів транспортного засобу. З цієї причини багато хто хоче володіти машинами добре відомих брендів із гарною репутацією. Однак часто перешкодою для покупки стає ціна. Щоб отримати якомога більше покупців, автовиробники стали випускати авто в кількох варіантах комплектації – від найпростішої за мінімальною ціною до найдорожчої з максимальним пакетом опцій.
Які варіанти комплектацій пропонують нам автомобільні бренди:
Базова комплектація – це комплектація із мінімальним пакетом опцій для даної моделі. Вона має найнижчу ціну, і саме ця ціна буде вказана для моделі у каталогах та автосалонах. Опції, передбачені в базовій комплектації, забезпечують базовий функціонал та мінімальний комфорт, у ній стоїть найпростіший за характеристиками двигун, базовий пакет систем безпеки.
Наприклад, у сучасних автомобілях у базовій комплектації ви отримуєте звичайний кондиціонер, а не клімат-контроль, лише 4 ремені безпеки, недорогі матеріали в обробці салону (шкірозамінник, дешевий пластик), найменш потужний мотор, недорогі диски. Якщо ви хочете більше комфорту та більше функцій, за них потрібно доплачувати.
У середній (стандартній) комплектації ви отримуєте вже більше технологій та інновацій, краща якість матеріалів в оздобленні салону, більше комфорту. У стандартній комплектації є додаткові системи пасивної та активної безпеки, деякі помічники управління, більш сучасна медіасистема.
Приклад доступних опцій:
Середня комплектація коштує дорожче, ніж базова, але все ж таки залишається в середньому ціновому сегменті і доступна широкому колу покупців.
Повний або преміальний набір опцій призначений для тих, хто цінує комфорт і готовий платити за нього. У люксовій “начинці” ви отримуєте всі можливі “плюшки”, передбачені в даній моделі, такі як:
Набір базових та преміальних опцій відрізняється у різних моделей та різних брендів. Наприклад, деякі автомобілі вже в базовій комплектації мають таку ж кількість функцій і якість комплектуючих, як інші моделі найдорожчої модифікації. Крім того, комплектація може змінюватись в залежності від року випуску автомобіля. З’ясувати, які налаштування доступні в машині, яку ви збираєтеся купити, досить просто. Про це ви можете прочитати у статті «».
Двигун – один із головних критеріїв вибору автомобіля. При виборі авто ми враховуємо об’єм двигуна, тип палива, що споживається, а також потужність і витрата пального. Найбільш популярні авто із бензиновими двигунами, на другому місці – дизельні мотори. Дизельні комплектації коштують дорожче, але при цьому вони вигідніші в експлуатації, оскільки мають більший робочий ресурс, і саме дизельне паливо коштує дешевше за бензин. Однак бензинові мотори мають свої переваги – вони простіші у ремонті, невибагливі в обслуговуванні, сучасні турбомотори відрізняються високою продуктивністю.
Крім того, виробники поряд із комплектацією ДВС пропонують також гібридні або навіть повністю електричні версії автомобілів. Ці комплектації коштують дорожче, але є економічнішими та екологічнішими.
Ніхто не застрахований від ДТП, тож безпека має велике значення. Мінімальний пакет безпеки – це ремені та подушки, які призначені для захисту водія та пасажирів у разі зіткнення. Але краще, коли ви маєте максимум можливостей уникнути аварії, тому експерти рекомендують вибирати авто з максимально широким пакетом систем безпеки:
Ви можете вибирати для себе більш комфортну та надійну коробку перемикання передач. Об’єктивно, кожен вид трансмісії має свої переваги та недоліки. Найпопулярніші – механіка та автомат. Механічна коробка коштує дешевше, має просту конструкцію та найвищий робочий ресурс, проте для керування авто з МКПП потрібні певні навички. Автоматична коробка коштує дорожче, але вона простіше та зручніше у використанні. Автомат спрощує водіння у міських умовах (світлофори, пішохідні переходи, пробки). Недолік АКПП – це дорогий ремонт та обслуговування.
*на правах реклами
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Грузинська кухня відома своїми насиченими смаками, ароматами спецій та щедрою зеленню. Один із її кулінарних…