У цій статті розглянемо, які комплектації авто бувають, чим вони відрізняються, і які опції включають.
Чим важлива комплектація
Кожен автомобіліст хоче керувати надійним автомобілем, розраховує на комфорт під час виборів транспортного засобу. З цієї причини багато хто хоче володіти машинами добре відомих брендів із гарною репутацією. Однак часто перешкодою для покупки стає ціна. Щоб отримати якомога більше покупців, автовиробники стали випускати авто в кількох варіантах комплектації – від найпростішої за мінімальною ціною до найдорожчої з максимальним пакетом опцій.
Види комплектацій автомобіля
Які варіанти комплектацій пропонують нам автомобільні бренди:
- Базова.
- Середня.
- Повна.
Базова комплектація
Базова комплектація – це комплектація із мінімальним пакетом опцій для даної моделі. Вона має найнижчу ціну, і саме ця ціна буде вказана для моделі у каталогах та автосалонах. Опції, передбачені в базовій комплектації, забезпечують базовий функціонал та мінімальний комфорт, у ній стоїть найпростіший за характеристиками двигун, базовий пакет систем безпеки.
Наприклад, у сучасних автомобілях у базовій комплектації ви отримуєте звичайний кондиціонер, а не клімат-контроль, лише 4 ремені безпеки, недорогі матеріали в обробці салону (шкірозамінник, дешевий пластик), найменш потужний мотор, недорогі диски. Якщо ви хочете більше комфорту та більше функцій, за них потрібно доплачувати.
Середня комплектація
У середній (стандартній) комплектації ви отримуєте вже більше технологій та інновацій, краща якість матеріалів в оздобленні салону, більше комфорту. У стандартній комплектації є додаткові системи пасивної та активної безпеки, деякі помічники управління, більш сучасна медіасистема.
Приклад доступних опцій:
- електросклопідйомники;
- підігрів та вентиляція передніх сидінь;
- безключовий доступ;
- акустична система;
- гідропідсилювач керма;
- ABS, ESP та ін.
Середня комплектація коштує дорожче, ніж базова, але все ж таки залишається в середньому ціновому сегменті і доступна широкому колу покупців.
Повна комплектація
Повний або преміальний набір опцій призначений для тих, хто цінує комфорт і готовий платити за нього. У люксовій “начинці” ви отримуєте всі можливі “плюшки”, передбачені в даній моделі, такі як:
- панорамний люк на даху;
- трехзонний клімат-контроль;
- цифрова панель приладів;
- дорога обробка салону (шкіра, дерево, алюміній, високоякісний пластик);
- найпродуктивніший мотор;
- повний пакет систем активної безпеки (контроль смуги руху, парктроніки, камери заднього виду, розпізнавання пішоходів) та додаткові подушки безпеки (бічні, для пасажирів заднього сидіння, шторки).
Набір базових та преміальних опцій відрізняється у різних моделей та різних брендів. Наприклад, деякі автомобілі вже в базовій комплектації мають таку ж кількість функцій і якість комплектуючих, як інші моделі найдорожчої модифікації. Крім того, комплектація може змінюватись в залежності від року випуску автомобіля. З’ясувати, які налаштування доступні в машині, яку ви збираєтеся купити, досить просто. Про це ви можете прочитати у статті «».
Комплектація двигуна
Двигун – один із головних критеріїв вибору автомобіля. При виборі авто ми враховуємо об’єм двигуна, тип палива, що споживається, а також потужність і витрата пального. Найбільш популярні авто із бензиновими двигунами, на другому місці – дизельні мотори. Дизельні комплектації коштують дорожче, але при цьому вони вигідніші в експлуатації, оскільки мають більший робочий ресурс, і саме дизельне паливо коштує дешевше за бензин. Однак бензинові мотори мають свої переваги – вони простіші у ремонті, невибагливі в обслуговуванні, сучасні турбомотори відрізняються високою продуктивністю.
Крім того, виробники поряд із комплектацією ДВС пропонують також гібридні або навіть повністю електричні версії автомобілів. Ці комплектації коштують дорожче, але є економічнішими та екологічнішими.
Комплектація систем безпеки
Ніхто не застрахований від ДТП, тож безпека має велике значення. Мінімальний пакет безпеки – це ремені та подушки, які призначені для захисту водія та пасажирів у разі зіткнення. Але краще, коли ви маєте максимум можливостей уникнути аварії, тому експерти рекомендують вибирати авто з максимально широким пакетом систем безпеки:
- стабілізація руху;
- стійкість на поворотах;
- система екстреного гальмування;
- антиблокування гальм;
- контроль тиску в шинах;
- контроль втоми водія;
- моніторинг сліпих зон та розпізнавання пішоходів, машин, дорожніх знаків;
- інші системи.
Трансмісія
Ви можете вибирати для себе більш комфортну та надійну коробку перемикання передач. Об’єктивно, кожен вид трансмісії має свої переваги та недоліки. Найпопулярніші – механіка та автомат. Механічна коробка коштує дешевше, має просту конструкцію та найвищий робочий ресурс, проте для керування авто з МКПП потрібні певні навички. Автоматична коробка коштує дорожче, але вона простіше та зручніше у використанні. Автомат спрощує водіння у міських умовах (світлофори, пішохідні переходи, пробки). Недолік АКПП – це дорогий ремонт та обслуговування.
*на правах реклами