Багато у них є питань до голови ОСББ щодо правильності нарахувань та якості послуг.
Перевірити інформацію, надану в листі, складно, оскільки це лише окрема думка мешканців. Тому даємо лише загальні рекомендації.
Ви, як співвласники ОСББ, маєте право безпосередньо вимагати від голови інформацію щодо витрат внесків членів об`єднання: перелік виконаних робіт, фінансову звітність з часу створення ОСББ, копії протоколів зборів його членів, інші документи.
Згідно з Законом «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (редакція від 11.08.2023), співвласник багатоквартирного будинку має право знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них витяги; одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об`єднання. Об`єднання на вимогу співвласника зобов`язано надати для ознайомлення всі свої фінансові звіти.
Саме у голови вашого правління ви можете запитати і щодо якості прибирання прибудинкової території і розрахунків витрат – це внутрішня документація ОСББ та її членів.
Права і обов’язки як голови, так і членів загальних зборів прописано у вас в статуті, ви можете порівняти дії конкретних осіб з цим документом і встановити, в чому ваші права було порушено.
Якщо ваші вимоги та членів об’єднання залишаються не задоволеними і у вас є сумніви щодо діяльності ОСББ – звертайтеся з позовною заявою до суду. Окрім позовної заяви, надайте усі наявні у вас документи, розрахунки, копії листів, вимог, статут (копію), де зазначено ваші права та обов’язки.
У постанові від 20.09.2018 року у справі №813/6286/15 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про те, що спори щодо оскарження рішень ОСББ найбільш наближені до спорів, пов`язаних з діяльністю або припиненням діяльності юридичної особи (корпоративних спорів). Зазначена правова позиція також викладена і у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 року у справі №462/2646/17.
Тож спір щодо діяльності ОСББ має вирішуватися за правилами господарського судочинства. Таким чином, позиватися потрібно до Господарського суду.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Смартфон розряджається швидше, ніж хотілося б? Можливо, справа не у старому акумуляторі, а у повсякденних…
Ви здивуєтеся, дізнавшись, на що здатна звичайна лимонна кислота. Ось кілька лайфхаків, які варто спробувати…
В Україні тисячі пенсіонерів продовжують працювати після виходу на відпочинок. Для них держава передбачила щорічний…
Нацбанк готує реформу для переказів без рахунку. Суть змін – більше даних, більше прозорості та…
Цей рецепт маринованих огірків із гірчицею у зернах та стерилізацією стане знахідкою для всіх, хто…
Передати житло тому, хто допомагає, – гарна ідея. Але оформити це можна по-різному, і від…