Статті

Вирощуємо огірки: як правильно обрати насіння

Різноманіття насіння огірків останніми роками приємно вражає, адже зараз кожен може обрати та купити якісне насіння огірків. Але іноді такий широкий вибір сортів і гібридів від різних виробників може спантеличити навіть досвідчених городників.

Існує така думка, що сортові огірочки мають більш виражений огірковий смак не тільки для свіжого споживання, а і для консервування чи соління. Але сорти огірків при цьому є більш вразливі до умов вирощування та хвороб, та, і як показує практика, гібриди займають більш половини пропозицій серед насіння огірків.

Основна різниця між сортом і гібридом полягає в тому, що насіння сортової культури зберігає всі генетичні ознаки і, збираючи насіння з сортових огірків, його можна сіяти на наступний рік і успішно відтворювати той самий сорт і так щороку – економія на купівлі насіння! В той час як гібрид – це унікальна рослина, отримана шляхом схрещування кількох чистих видів, яка несе багато поліпшених ознак з батьківських сортів, але насіння з огірочків гібридів не несе потрібної генетичної інформації й часто не здатне до відтворювання – тобто, якщо ви посієте насіння, зібране з гібридів, з нього виросте огірок не відповідний цьому гібриду. Зазвичай виростають плоди, які мають спадкові якості одного з батьківських сортів, які брали участь у схрещуванні.

Проте, гібриди мають ряд вагомих переваг, і ось яких:

  • Висока урожайність. Наприклад, один з найбільш популярних гібридів огірків – Амур F1 в оптимальних умовах вирощування здатен до віддачі 25-28 кг/м2, а при умовах регулярного підживлення ґрунту, своєчасного поливу тощо – від 45 кг/м2 за сезон.
  • Відсутня гіркота – більшість сучасних гібридів генетично не містять гіркоти;
  • Не схильні до переростання – ця проблема особливо актуальна для дачників, які не весь час знаходяться біля городу – ось з’явився маленький огірочок, який ще рано зривати, а на наступний день це вже величезний жовтіючий огірок. Так ось – гібриди не переростають.
  • Стійкість до ураження хворобами – особливо актуально для сучасних кліматичних умов, коли відсутні холодні зими і грибкові патогени не вимерзають взимку і вже на початку літа потужно атакують наш урожай. Більшість гібридів мають або комплексну стійкість до хвороб, або ж опірність до конкретних грибкових хвороб а то навіть і вірусів, наприклад, є гібриди огірків, стійких до вірусної мозаїки!

То що ж краще обрати? А ще краще, посадити й сорт, і гібрид та вибрати вже на свій смак. Наприклад, можна розділити використання: гібридні огірочки можна законсервувати – вони, як один будуть однорідні, невеличкі у баночках чекати свого часу, а сортовими влітку похрумтіти у свіжих салатах. Гарного вибору вам, друзі, і щедрого урожаю огірків!


*на правах реклами

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на середу, 9 липня

9 липня очікується погода без опадів на всій території України, крім Вінниччини та Житомирщини.

08/07/2025 22:58
  • Новини

Магнітні бурі на середу, 9 липня 2025 року

Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори…

08/07/2025 22:38
  • Новини

Експеримент у Мережі: продукти в Італії та Україні коштують майже однаково – користувачі в шоці

Блогер з України порівняв вартість базових продуктів у супермаркетах Італії та України. Підсумок здивував не…

08/07/2025 21:57
  • Новини

Не пройдеш – не отримаєш: з 1 жовтня виплати припинять без ідентифікації

Пенсіонерам варто поквапитися: з 1 жовтня виплати буде припинено, якщо не пройти обов'язкової ідентифікації. Що…

08/07/2025 20:39
  • Статті

Як харчуватися після 60, щоб менше хворіти

З віком наш організм змінюється, і те, що було корисно у 30, може виявитися шкідливим…

08/07/2025 19:58
  • Статті

Тисяча гривень від Зеленського: кого залишили без грошей

Непоодинока історія: пенсіонер виконує всі умови, щоб отримати обіцяні 1000 гривень державної допомоги так званої…

08/07/2025 18:46