При цьому будь-який інвестор, який вирішив купити квартиру на obyava.ua, розташовану в багатоквартирному житловому будинку, що будується або щойно побудований, може заробити 10-15% від суми вкладених коштів, перепродавши її через рік-два (житло на первинному ринку постійно дорожчає з урахуванням інфляції та зростання цін на будівельні матеріали).
За твердженням експертів житлового ринку, кількість операцій з житловою нерухомістю у 2022 році на вторинному ринку житла зменшилася приблизно втричі, обсяг інвестиційних угод, пов’язаних з купівлею квартир у новобудовах – зменшився приблизно в 10 разів. Виною всьому – військові дії і цілком обґрунтоване блокування операцій на Реєстрі нерухомості, при цьому ціни на житло в деяких районах, де відбувалися військові дії, значно просіли, на відміну від західних регіонів, куди кинулися біженці, які стали, у тому числі потенційними (і реальними). покупцями квартир.
При цьому серйозних змін цінових параметрів житлової нерухомості, на думку експертів, у найближчому майбутньому не відбудеться. Це викликано насамперед демографічною ситуацією – понад 6 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями і залишили межі країни, при цьому більша їх частина не має наміру повертатися назад (а серед них значна кількість потенційних покупців – інвесторів).
Другим не менш важливим фактором, що впливає на ринок житлової нерухомості, є співвідношення доходів населення і вартості одного квадратного метра житла (середньостатистичному киянину, щоб заробити на двокімнатну квартиру площею 55 кв. м потрібно мінімум 10 років, мешканцям обласних центрів – усі 15, в той час час як середній американець може дозволити купити собі квартиру через 7 років роботи, порівняння не на нашу користь).
До початку військових дій в Україні продаж квартир здійснювався у 1700 житлових комплексах. За сьогоднішніми даними:
Позитивна динаміка будівництва житла спостерігається у всіх західних регіонах країни, а також у столиці та Київській області.
*на правах реклами
Маршрутизатор — це один із найважливіших пристроїв у вашій мережі, який забезпечує стабільне з'єднання між…
Ця страва раніше була дуже популярною на Поліссі, але сьогодні її готують у всіх куточках…
Якщо ви хочете виростити на своїй ділянці найсолодшу та соковитішу редиску, то вам у цьому…
3 квітня очікуються дощі у більшості центральних, південних та західних областей України
Людям, які погано переносять стрибки тиску, в дні магнітних бур слід підстрахуватися і дотримуватися простих…
Навесні, коли пробуджується природа і яскравіше сяє сонце, кожна жінка прагне виглядати гарно. Покращити тонус…