Графіки відключення електроенергії в Україні були розроблені та затверджені для всіх областей. Згідно з графіками, найдовше без світла може залишатися Київ – до сьомої години поспіль. Що відомо про графіки відключення світла в Україні та від чого вони залежать?
Як стверджують фахівці, графіки відключень електроенергії в Україні були затверджені ще до 1 жовтня, їх поки що не вводять у дію. А розпочати роботу за графіками можуть тоді, коли будуть атаки з енергетичної інфраструктури України і, відповідно, можуть бути знеструмлення.
Деякі органи місцевої влади та енергетичні компанії опублікували графіки відключень світла у своїх регіонах ще у вересні, а деякі лише нещодавно. Так, про свої графіки знеструмлення Києва та області, Одеської області та Дніпропетровщини поінформувала компанія ДТЕК.
Як пояснили у ДТЕК, “графіки відключень розміщені на сайтах постійно, цілий рік. Однак вони не застосовуються”. Причин їхньої актуалізації може бути дві:
Головна загроза українській енергетичній системі – саме можливі ворожі атаки. Напередодні у розвідці Великобританії попередили, що росіяни накопичують ракети, щоб напередодні опалювального сезону завдати удару по критичній інфраструктурі України.
У Київській області графік відключення електроенергії передбачає дві години знеструмлення, чотири години можливих відключень та дві години зі світлом.
Водночас у Києві очікується складніша ситуація з відключеннями світла. Енергетики припускають, що гарантовані відключення електроенергії становитимуть чотири години, потім три години можливих відключень, і тільки дві години гарантовано будуть зі світлом.
У Дніпрі можливий графік відключення електрики чотири на вісім. Тобто мешканці міста можуть бути чотири години зі світлом та стільки ж – без нього.
На Одещині складено такий графік відключення електроенергії: три години знеструмлення, три години з можливим відключенням світла, три години з електроенергією.
Тож найскладніша ситуація з електроенергією очікується у Києві. У столиці існує проблема з доставкою та розподілом електроенергії. Проте Київ забезпечений найнадійнішою системою ППО через велику кількість стратегічних об’єктів.
Енергетики та представники української влади інформували, що відновити всі об’єкти енергосистеми не вдалося. Однак і енергетики, і сили ППО готові до можливих атак цього сезону, на відміну від ситуації минулого року.
Нагадаємо, 12 жовтня глава Міненерго Герман Галущенко попередив про можливі блекаути у разі масованих ударів по енергосистемі. Але держава підготувалася до того, щоб блекаути мали короткочасний характер і – до максимально швидкого відновлення.
Джерело: ТСН
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…