Рутка лікарська (дика рута, димниця, дымянка лікарська) – однорічна трав’яниста гола сизувато-зелена рослина родини руткових. Цвіте з квітня до вересня. Росте по всій території України як бур’ян на полях та городах, на засмічених місцях.
Рутка лікарська має жовчогінні й спазмолітичні властивості, впливає на організм загальнотонізуюче (підвищує апетит, поліпшує процеси травлення, збільшуючи секрецію травних залоз і поліпшуючи всмоктування та обмін речовин).
Рутку вживають всередину при жовчнокам’яній хворобі та інших захворюваннях печінки й жовчного міхура, при гіпоацидних гастритах, спастичних колітах, геморої, різних хронічних шкірних захворюваннях, як потогінний, сечогінний і вітрогінний засоби.
Є вказівки про ефективне застосування рутки при іпохондрії та істерії.
Свіжовичавленим соком лікують лишаї, різні висипи на тілі, коросту.
Побічних явищ при лікуванні руткою лікарською не встановлено, проте існує думка, що її діючі речовини здатні до кумуляції.
Внутрішньо
У народній медицині використовують траву рутки лікарської. Збирають її під час цвітіння рослини, зрізуючи всю надземну частину.
Сушити траву треба відразу після збирання у затінку на вільному повітрі або в приміщенні, яке добре провітрюється. Зберігають у сухому приміщенні.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…