Згідно із законопроектом, з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць зросте з нинішніх 2589 гривень до 2920 гривень.
Це загальний прожитковий мінімум, від якого залежить розмір доплати до пенсії почесним донорам (10% вказаної суми).
Водночас прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, має зрости з нинішніх 2093 до 2361 гривні, тобто на 268 гривень.
Саме цей прожитковий мінімум використовується для обчислення пенсій. Від нього залежить розмір мінімальної пенсії та різних надбавок, наприклад: за понаднормовий стаж, за особливі заслуги, доплати ветеранам війни та інших.
До прожиткового мінімуму також прив’язані розміри різних соцдопомог, які цього року не переглядалися і не індексувалися взагалі.
Оскільки мінімальна пенсія за віком зазвичай дорівнює прожитковому мінімуму, вона не може бути нижчою за 2093 гривні сьогодні та 2361 гривню з 1 січня 2024 року.
У разі ухвалення зазначеного закону прожитковий мінімум буде таким протягом усього 2024 року.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…