Буває, що з працівника глузують колеги, пліткують. Як позбавитися і пережити розповсюдження неправдивих та принизливих відомостей? Що робити?
Щоб припинити таку ганебну поведінку з боку роботодавця та колективу – треба скаржитися.
Кодексом законів про працю в редакції від 27 січня 2023 року (стаття 2-2) передбачено заборону мобінгу (цькування).
Мобінг – це систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності людини, її ділової репутації. В тому числі – що проявляються у формі психологічного та (або) економічного тиску з метою зміни або припинення нею трудових прав та обов’язків.
Формами психологічного та економічного тиску, зокрема, є:
Особи, які вважають, що вони зазнали мобінгу, мають право звернутися:
Особа, права якої порушено, може обрати як загальний, так і спеціальний способи захисту своїх прав, визначені законом. До таких спеціальних способів захисту належать, наприклад, спростування недостовірної інформації та (або) право на відповідь (стаття 277 Цивільного кодексу), заборона на поширення інформації, якою порушуються особисті немайнові права (стаття 278 Цивільного кодексу) тощо.
ВАЖЛИВО! Якщо в судовому порядку позов буде задоволено, позивач має право на відшкодування моральної шкоди.
Вимоги роботодавця щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством, колективним або трудовим договором, не вважаються мобінгом.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…
Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…
Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…
Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…