Зараз же йога-студії є в кожному місті, в інтернеті безліч відео-роликів, що навчають. Давні знання лежать лежить на поверхні, залишається лише взяти їх.
Навіщо пенсіонерам займатися йогою?
Ми виділили 7 основних пунктів. Хоча цей перелік можна продовжувати ще довго.
- Дихальні вправи йоги не тільки покращують циркуляцію повітря в легенях, а й тренують серцево-судинну систему.
- У йозі є так звані черевні маніпуляції. Ці вправи покращують метаболізм, налагоджують роботу кишечника, покращують кровообіг в органах малого тазу та прокачують лімфу.
- У йозі є прості комплекси вправ, спрямованих на зняття больових симптомів у суглобах і хребті, а також покращують самопочуття при остеохондрозі.
- Йога тренує вестибулярний апарат та покращує роботу нервової системи.
- Багато досліджень говорять, що при заняттях йогою покращується якість сну, підвищується концентрація уваги, знижується тривожність та стрес.
- Йога тренує силу, гнучкість та витривалість.
- А найголовніше – цей метод тренувань не вимагає великих витрат і є доступним для всіх бажаючих.
Існує міф, що я йога для молодих та гнучких. Насправді, це не так. Правда така: йога дарує молодість та гнучкість усім, хто нею займається.
Все одно сумніваєтеся? Є сучасний напрямок під назвою йогатерапія. У ньому поєднані давні знання йоги із сучасними вправами з фізіотерапії. Якщо ви боїтеся піти на звичайне заняття з йоги, спробуйте почати з йогатерапії. Це будуть прості та абсолютно безпечні вправи.
Де знайти такі заняття?
- Дізнайтеся, чи немає поряд із будинком студії йоги чи фітнесу, де проходить йога для пенсіонерів. Часто студії та клуби пропонують знижки на пенсійне посвідчення.
- Якщо такого клубу немає, або ціни надто високі для вас, спробуйте займатися самостійно. У Ютубі є безліч навчальних відеороликів. Вони абсолютно безкоштовні.
- Також у теплий сезон часто проводять безкоштовні заняття з йоги у парках. Є навіть спеціальні заняття для пенсіонерів.
З чого почати?
- Головне – мотивація змінювати своє життя на краще і трохи вільного часу.
- Знайдіть групу для занять з тренером або відео-уроки для самостійних тренувань.
- Купіть якісний килимок для йоги: він повинен бути м’який, легкий і з гарним рівнем зчеплення. Надійний килимок – це ваша безпека під час занять.
- Також вам знадобиться комфортний легкий одяг, який не стискує руху.
- Якщо ви займаєтеся з тренером, обов’язково попередьте його про проблеми зі здоров’ям. Якщо ви займаєтеся самостійно, будьте уважні до свого самопочуття, не робіть різких рухів, складні вправи пропускайте.
Пам’ятайте, що ви молоді і здорові, поки гнучкий ваш хребет. А йога – найпростіший інструмент для відновлення та збереження його гнучкості.