Конюшина лучна має відхаркувальну, сечогінну, потогінну, протизапальну та бактерицидну властивості. Найчастіше її застосовують як відхаркувальний засіб при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Конюшину лучну використовують при бронхіальній астмі, анемії, циститі, дисменореї та хронічному ревматизмі. Настоянку суцвіть вживають при атеросклерозі, який супроводжується головними болями і шумом у вухах, але з нормальним артеріальним тиском. Як сечогінний засіб рослину використовують при набряках серцевого і ниркового походження. Місцево, у вигляді припарок, настій або відвар суцвіть конюшини застосовують
при абсцесах, опіках і болях у суглобах. Свіже подрібнене листя прикладають до гнійних ран і виразок, а свіжим соком рослини лікують алергічні ураження очей.
Внутрішньо – настій суцвіть (3 чайні ложки сировини на 1 склянку окропу, настоюють 1 годину) приймають по чверті склянки 4 рази на день за 20 хвилин до їди. Настоянку суцвіть (40 г сировини на 500 мл 40%-го спирту, настоюють 10 діб) п’ють по 20 мл перед обідом або перед сном при атеросклерозі (курс – 2 місяці з перервою у 10 днів. За необхідності курс лікування повторюють за 6 місяців). Столову ложку суміші (порівну) суцвіть конюшини лучної, листя м’яти перцевої і трави золототисячника малого заливають 300 мл окропу, настоюють до охолодження і п’ють по півсклянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди для покращення травлення.
Зовнішньо – відвар суцвіть (20 г сировини на 200 мл окропу) використовують для примочок і припарок.
Для виготовлення ліків використовують головки-суцвіття рослини. Збирають їх разом з верхівковими листочками під час повного цвітіння рослини. Після попереднього пров’ялювання на сонці сировину досушують під накриттям або в приміщенні, яке добре провітрюється, стежачи за тим, щоб головки не пересохли і не обсипалися.
В березні Верховна Рада ухвалила закон про новий підхід до оплати праці державних службовців. Зміна…
Ці пиріжки можна готувати цілий рік. Вони незамінні у піст, підійдуть вегетаріанцям.
Не кожен пенсіонер може розібратися з тим, як і за що йому нараховується пенсія, які…
В Україні пенсіонери можуть отримувати не лише пенсії, а й різноманітні доплати, серед яких є…
Картопля – не примхлива рослина, але при її висаджуванні дуже легко припуститися помилок, які знизять…
Ніжне та ароматне печиво у вигляді гнізд стане ідеальним доповненням до вашого святкового меню. Спробуйте…