З Леонідом Станіславським ми познайомилися на 14-му Міжнародному одеському кінофестивалі, який проходив цього року в Чернівцях. Приїхав сюди 99-річний харків’янин завдяки фільму «Сивочолі гравці», в якому він знімався.
Крім того, під час фестивалю Леонід дав майстер-клас гри в теніс.
Після сету він розказав про свій спосіб життя, мрії та допомогу ЗСУ.
Леонід Станіславський почав грати в теніс у 1954 році. Але він ніколи не хотів бути професійним спортсменом. Він був інженером, працював на радянських підприємствах і все життя прожив у Харкові. До 90-х років він ніколи не виїздив за кордон – не випускали, але мав можливість мандрувати Радянським Союзом. Потім дружина важко захворіла, і він понад десять років доглядав за нею, але знаходив час і на улюблене хобі. Зараз Леонід намагається наздогнати свою пристрасть до мандрів і навіть у віці 99 років і 5 місяців він приїхав на прем’єру фільму «Сивочолі гравці», де був головним героєм. Також під час нашої розмови чоловік із захопленням розповідає, як обіймав коалу, підіймався на хмарочос і гуляв кварталом Червоних ліхтарів в Амстердамі.
Фільм «Сивочолі гравці» зняв британський режисер Ден Лобб. Колись він і сам був тенісистом, але через травму вимушений був залишити великий спорт і стати телекоментатором Уімблдона. Задумавши документальний проект про гравців категорії «75 плюс» він дізнався про українця і з того часу триває їхня дружба. Зйомки фільму розпочалися ще до повномасштабного вторгнення, але і зараз Ден активно допомагає своєму герою – збирає гроші на поїздки на чемпіонати, підтримує Леоніда. Так, він допоміг оформити ініціативу найстарішого гравця – і у чемпіонаті світу серед тенісистів похилого віку з’явилася категорія «Гравці 90 плюс». До цього спортсмену доводилося грати з 80-річними «молодиками», яких йому було вже важко обійти.
– Я про повернення до Харкова мрію. Але у Харкові дуже важко зараз. Війна. Його бомбардують увесь час. Бомба впала десь біля моєї квартири, – розповідає Леонід Станіславський.
Зараз він живе в Литві. Друзі допомогли йому оселитися в будинку для людей похилого віку, де він має можливість грати у теніс. Але одна біда: немає партнерів. Минулого року Леонід поїхав до Австралії, щоб взяти участь у благодійному матчі. Матч відбувся на найбільшій арені в Австралії. Там спортсмен грав з найвідомішими тенісистами світу: Рафаелем Надалем, Мартой Костюк, Олександром Звєрєвим. Було зібрано 500 тисяч доларів. Всі ці гроші пішли для ЗСУ. Спортсмен впевнений, що це пришвидшить його повернення додому.
– Я почуваюся дуже добре. Ну, відповідно до віку. 22 серпня мені виповнилося дев’яносто дев’ять років і п’ять місяців. З цього року, враховуючи свій вік, я відзначаю свій день народження не раз на рік, а кожного місяця, – посміхається Леонід.
Зараз в нього є програма мінімум – дожити до ста років і відвідати країни, в яких мріє побувати: Францію, Італію, Іспанію, Швейцарію і Монако, не кажучи вже про далекі острови. Саме для реалізації цих планів йому потрібні гроші, адже української пенсії та допомоги від Литви йому на таке активне життя не вистачить.
– Я говорю, дайте мені агента, який би на мені теж заробляв, а я заробив би щось на рекламі. Усі тенісисти 80 відсотків своїх статків заробляють на рекламі. А я чомусь не можу. Говорять, тому що любитель, а не професіонал. Звісно, в мене є спонсори, але я хочу бути незалежним.
Юлія Сущенко. Фото авторки
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…