У порядок призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) Кабмін вніс зміни*. Зокрема, на виплати не матимуть права особи, які:
Крім того, виплати не подовжуватимуть особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
З 1 вересня припинять виплати тим переселенцям, які:
Тест-смужки для глюкометра коштують недешево – приблизно від 350 до 650 гривень за 50 штук. Але МОЗ (наказ набуває чинності з 31 серпня 2023 року) спростив цю ситуацію для хворих на інсулінозалежний цукровий діабет. Тепер люди з інсулінозалежним діабетом зможуть отримувати їх за програмою «Доступні ліки». Вартість тест-смужок відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Як зазначили в НСЗУ, поки що їх відпускатимуть за паперовим рецептом, але з жовтня 2023 року – лише за електронним рецептом.
Також у програму реімбурсації додали «Морфін» у гранулах, розчині і таблетках. З вересня за електронним рецептом це знеболювальне зможуть отримати (безкоштовно або з частковою доплатою) пацієнти з такими діагнозами:
Православна церква України (ПЦУ) остаточно затвердила перехід на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року. Ті, хто дотримується цього календаря, святкуватимуть:
Також нагадаємо, що деякі державні свята змінили свої дати:
З вересня 2023 року, після того як народні депутати затвердять законопроект №9564, водіїв можуть почати штрафувати аж до 34 тисяч гривень за надто гучний двигун.
Під час війни звуки автомобілів з «прямоточним глушником», з «тюнінгом» двигуна можна прийняти за звуки безпілотників російських окупантів. Це заважає роботі української ППО. До того ж занадто гучна їзда заважає громадянам.
Згідно з проектом закону, пропонується запровадити великі штрафи за їзду без глушника. Якщо це перше подібне правопорушення протягом одного року, штраф становитиме 17 тисяч гривень. Якщо порушення вчинено вдруге протягом одного року, тоді водія оштрафують на 34 тисячі гривень. Крім того, у нього можуть на строк від 3 до 6 місяців забрати посвідчення водія.
За часів війни звичним стало онлайн-навчання. Але Міносвіти акцентує увагу на суттєвих недоліках цієї форми навчання: відсутність ефективного зворотного зв’язку з викладачами; великий обсяг домашніх завдань; технічні проблеми; недостатнє забезпечення отримувачів освіти і науково-педагогічних працівників комп’ютерною технікою; недостатнє живе спілкування; відсутність можливості набути практичного досвіду.
Під час воєнного стану рішення про формат роботи освітніх установ ухвалюватимуть місцеві військові адміністрації та засновники кожного закладу освіти. Головне – безпека дітей та вчителів. Тому у кожному випадку ухвалюватиметься відповідне рішення. Школи працюватимуть онлайн, офлайн (треба приходити до школи) і у комбінованому форматі – офлайн та онлайн, залежно від безпекової ситуації та наявності облаштованих укриттів у закладі.
*Постанова «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» № 709 від 11 липня 2023 року.
Світлана Комісаренко
Фото: ТСН
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.