Але у них є свої недоліки, а також вимоги щодо догляду.
Дерев’яні дошки дійсно можуть вбирати запахи та соки продуктів, але тільки якщо вони нічим не оброблені. Доглянуті дошки, просочені мінеральною олією, нічого не вбирають і легко миються.
Щодо накопичення бактерій, то і тут небезпека сильно перебільшена. Верхній міліметровий шар дощок (і старих і нових) має виражені антисептичні властивості, завдяки яким бактерії не виживають.
Бактерії дерева, що потрапили в більш глибокі шари, не передаються на продукти і також з часом гинуть.
1. Вимийте кухонну дошку в гарячій мильній воді за допомогою щітки. Поставте її на ребро або підвісьте на гачку, щоб вона добре обсохла на повітрі.
2. Не забувайте дезінфікувати дерев’яну дошку. Змішайте рівні частини оцту і води, покрийте цим розчином дошку. Залиште так на півгодини, а потім ретельно промийте дошку гарячою водою.
3. Використовуйте сіль та лимон, щоб позбутися плям і запахів. Щедро посипте дошку сіллю, потім потріть поверхню половиною лимона. Залиште на 20 хвилин, потім промийте і висушіть.
4. Раз на місяць дошку добре обробляти олією – вона захищає дерев’яну поверхню від вологи і допомагає запобігати поширенню бактерій. На ніч на дошку потрібно нанести кілька крапель олії і розподілити її тонким шаром. Вранці зняти рештки олії м’якою тканиною або паперовим рушником.
Нагадаємо, ми розповідали, як легко відмити решітку на газовій плиті.
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…