Відповідає лікар-уролог Сергій Біломитцев:
«Варіантів багато, вибір залежить від розташування, величини, складу та щільності каменів. Наприклад, якщо камінчик невеликий і знаходиться в сечоводі, лікар може призначити препарати, що розширюють сечовід і полегшують самостійне відходження каменю.
Однак майже всі пацієнти з сечокам’яною хворобою мріють про одне – розчинити камені. Усі хочуть попити якихось чарівних пігулок, щоб камені розсмокталися.
Це можливо тільки у разі уратного каміння, що утворилося з сечової кислоти. Таких пацієнтів приблизно 15%. Припустити наявність уратного каміння дозволяє підвищений рівень сечової кислоти в аналізах крові, підвищена маса тіла у пацієнта, схильність до жирної та м’ясної їжі. Характерно, що уратне каміння не видно на рентгені.
Дистанційна літотрипсія – друге улюблене після розчинення лікування у пацієнтів із сечокам’яною хворобою. Не треба «залазити» в організм, а притулили апарат до попереку, навели на камінь за допомогою ультразвуку або рентгена і ударною хвилею роздробили його. Таке лікування можливе, якщо камені не надто щільні та великі.
Але основний метод сьогодні – ендоскопічні втручання через природний сечівник або через прокол в ділянці нирок діаметром не більше стрижня кулькової ручки. Вводяться тонкі гнучкі інструменти, оснащені відеокамерою. Після цього камінь дробиться на місці в пісок і виводиться з організму.
Якщо камінь знаходиться у нирці, розміром не більше 5 мм і не турбує, його можна просто спостерігати. З сечоводу 4-міліметрові конкременти у 85% випадків відходять самостійно. Однак якщо у пацієнта з сечокам’яною хворобою на тлі ниркової кольки підвищилася температура, потрібно викликати «швидку» і вирушати у стаціонар. Температура може свідчити про запалення, що почалося в нирці, а це вже життєзагрозний стан.
У 40% людей протягом п’яти років після лікування каміння з’являються знову. Тому віддалений камінь, що самостійно вийшов, потрібно постаратися віддати на аналіз. Фахівці з’ясують його хімічний склад і на підставі цього дадуть рекомендації щодо дієти або прийому препаратів, наприклад, таких, що змінюють кислотність сечі. А якщо виявлять фосфатні камені, які говорять про інфекцію сечовивідних шляхів, призначать препарати, що вбивають патогенні бактерії».
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…