«Я – учасник бойових дій: під час виконання бойового завдання зазнав поранення. Користуюся 75-відсотковою пільгою на оплату комунальних послуг. Торік мені дали ІІ групу інвалідності за загальним захворюванням. Чи маю у зв’язку з цим якісь додаткові пільги? Знаю, наприклад, що 85-річним людям з інвалідністю ІІ групи раніше надавали статус інваліда війни 1941-1945 років.
Василь Кирмизи, м. Чорноморськ, Одеська обл.»
На жаль, ви не вказали свій вік, але можемо припустити, що ви – ветеран Другої світової війни. У зв’язку з наданими даними, розглянемо спочатку пенсійні пільги.
Відповідно до Постанови Кабміну «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» № 656 від 28 липня 2010 року (у редакції від 16.07.2021 р.), учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна адресна допомога до пенсії виплачується в розмірі, встановленому для інвалідів війни I групи. Це 650% прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб, або 13 604,50 гривні. Молодші учасники бойових дій (УБД) отримують допомогу у розмірі 210%, або 4395,30 гривні. Ця доплата надається без зміни пільгового статусу.
Стаття 7 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначає ветеранів, яких відносять до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Це, зокрема, особи, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, і особи, які у неповнолітньому віці вступили до лав Радянської Армії та Військово-Морського Флоту під час військових призовів 1941-1945 років і стали особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання або захворювання, набутого під час проходження військової служби або служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях.
Звертаючи увагу на сказане вище, можна говорити про зміну статусу – з «учасника бойових дій» на «особу з інвалідністю внаслідок війни». Теоретично зміна статусу призводить до зміни:
розміру надбавки до пенсії: УБД одержують 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (523,25 грн.), а інваліди війни ІІ групи – 40% (837,20 грн.).
мінімального розміру пенсії: для УБД – 210% прожиткового мінімуму (4395,30 грн.); для інвалідів війни ІІ групи – 525% (10 988,25 грн.).
Тепер ми підійшли безпосередньо до пільгового забезпечення. Як учасник бойових дій ви вже маєте пільги на оплату комунальних послуг у розмірі 75% знижки в межах норм споживання, особам з інвалідністю внаслідок війни надається 100% знижка.
Усі ветерани війни (у даному разі ми говоримо лише про дві категорії) мають право на пільговий проїзд. Ви, напевно, про це знаєте і користуєтеся своїми соціальними гарантіями. Здебільшого для зазначених категорій вони є практично ідентичними. Це стосується також прав на безкоштовне зубопротезування і санаторно-курортне лікування.
Якщо говорити про додаткові пільги, як для людей з інвалідністю ІІ групи загального захворювання, то цей статус навряд чи дасть вам особливі переваги.
Люди з інвалідністю ІІ групи мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50% їхньої вартості. А учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни і прирівняні до них особи мають право на безкоштовне отримання ліків за рецептами лікарів. У будь-якому разі ветерани війни мають більше прав та гарантій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…