Згідно зі статтею 1046 Цивільного Кодексу (ЦК), за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей і такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей.
Гроші – ваша власність. Тож не соромтесь письмово укласти позику.
Письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладання договору, але й факту передачі грошей. Тобто для подання позову до суду цей документ надзвичайно важливий.
В суді ви можете заявити про компенсацію моральної шкоди у зв’язку з проблемами, які виникли, тому що борг вам не віддали вчасно. Можете також покласти на боржника судові витрати.
Якщо ви позичили гроші родині і їх не повертають, можете стягувати з них борг солідарно. Це можливо, оскільки на момент виникнення боргових зобов’язань вони перебували в шлюбі.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…