Сучасний темп життя та екологічна ситуація часто негативно впливають на здоров’я людини. Періоди, коли просто не вистачає енергії для життя, трапляються у кожного. Щоб не скотитися в безодню засмучення і швидше прийти у форму, дуже важливо дбати про емоційний і фізичний комфорт.
Як за допомогою препаратів народної медицини знайти ті трави, в яких містяться вітаміни та мінерали, що дозволяють природним шляхом відчути себе бадьоріше, відчути приплив сил?
Що приймати при перевтомі?
НАСТІЙ ПОДОРОЖНИКА. 2 столові ложки подрібненого листя подорожника великого заварити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин у теплому місці, процідити. Пити по 50 мл 3-4 рази на день до їди при перевтомі.
НАСТІЙ РОМАШКИ. 1 столову ложку подрібнених квіток ромашки лікарської заварити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин, процідити. Пити по 100 мл 3 рази на день до їди. Приймати при розумовій та фізичній перевтомі та психічних навантаженнях.
НАСТІЙ ЗБОРУ. Взяти 1 частину (за вагою) листя татарника, 3 частини трави споришу і 3 частини листя берези. 1 столову ложку сухої подрібненої суміші заварити 200 мл окропу, настояти в теплі 30 хвилин, процідити. Пити по 100 мл 2 рази на день – вранці та ввечері. Рекомендується застосовувати при сильному занепаді сил.
НАСТІЙ ЗБОРУ. Взяти по 15 г листя ожини сизої, 20 г плодів шипшини, 25 г трави чебрецю і 40 г трави материнки звичайної. 2-3 столові ложки подрібненої суміші заварити в термосі 500 мл окропу, настояти 3-4 години, процідити. Додати мед за смаком. Пити по 100 мл 2-3 рази на день при нервовому перевтомі.
ВІДВАР ОМЕЛИ. 1 столову ложку подрібнених гілок з листям білої омели залити 200 мл води, довести до кипіння і прокип’ятити 2 хвилини, настояти 30 хвилин, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день післч їди. Рекомендується приймати при занепаді сил у похилому віці. Пам’ятайте! Омела є отруйною рослиною! Дотримуватися дозування!
З книги «Шлях до довголіття» Віктора Чернишова