«Всі рецепти народної медицини в основному зводяться до приготування різних відварів, настоїв та настоянок. Людині необізнаній часом важко розібратися у цих термінах. Буду вдячна за пояснення.
Олена Ч., м. Могилів-Подільський, Вінницька обл.»
Існують тисячі рецептів фітопрепаратів. Але якщо їх згрупувати за способом виготовлення, то основних вийде лише три – ті, що ви назвали.
• Відвар. Береться жорстка сировина (коріння, кора, рідше – гілки) і витримується на водяній бані не менше півгодини. Його треба охолодити, процідити і використовувати протягом двох днів за умови зберігання у герметичному посуді.
• Настій. Береться м’яка сировина (листя, стебла, бруньки, квіти) і заливається теплою або гарячою водою (температура залежить від рецепту). Продукту треба постояти при кімнатній температурі в середньому чотири години. Зберігати його можна не більше доби.
• Спиртова настоянка. Рослинну сировину заливають спиртом або горілкою, а посудину поміщають у темне місце на місяць. Застосовується настоянка малими дозами, а основа дозволяє зберігати її досить довго.
Крім вказаних способів приготування існують і інші – наприклад, олії, мазі. Але їх приготування в домашніх умовах більш трудомістке, тому такі рецепти користуються меншою популярністю.