Серед них була пропозиція: коли більше кіловат споживаєш – більше платиш. Але, схоже, чиновники обрали найгірший варіант.
Про так звані соціальні (неринкові) тарифи можна забути. Вартість електроенергії по 1,44 гривні за кіловат (при споживанні до 250 кіловат) і по 1,68 гривні за кіловат (при споживанні понад 250 кіловат) тепер у минулому.
З 1 червня діє новий тариф на електроенергію – 2,64 гривні за кіловат – один для всіх, незалежно від обсягів споживання. Підвищенням майже на 80% обурені і пересічні споживачі, і експерти у сфері житлово-комунального господарства. Аргументів більш ніж достатньо:
За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, єдиний тариф зруйнував диференційований підхід. І це несправедливо стосовно соціально незахищених категорій населення.
***
Також на сайті президента розміщено петицію, яка пропонує обговорити введення мораторію на підвищення комунальних тарифів (на газ, тепло, воду, електроенергію та вивезення сміття). Автор петиції посилається на той факт, що з початку війни понад 7 мільйонів людей опинилися за межею бідності (такі дані наводить Світовий банк).
Петицію розміщено 12 травня. На 31 травня вона зібрала близько двох тисяч голосів. Щоб її розглянув президент, петиція має зібрати 25 тисяч голосів. На збирання підписів залишилося близько двох місяців.
Своєю чергою, глава Міністерства енергетики Герман Галущенко заявив про те, що ситуація в енергетиці є критичною. Щоб підготуватися до наступної зими, потрібні кошти на відновлення зруйнованої інфраструктури. Для підтримки неплатоспроможних споживачів збільшуватимуть розмір субсидій.
На жаль, не всі нужденні зможуть скористатися державною допомогою: забагато обмежень. Одне з них – борги за комуналку, за які більшість просто не має можливості розрахуватися. І борги зростатимуть повсюдно, переконаний Олег Попенко. Тим більше, що й підвищення тарифів на воду (в середньому на 30%) – питання практично вирішено.
Щоб отримувати субсидії у літній сезон, деяким одержувачам допомоги необхідно оновити документи. Подати нову заяву і декларацію про доходи і витрати необхідно, якщо:
Звернутися по субсидію можуть і ті, хто не отримував допомоги держави у опалювальний період, але зараз їхня життєва ситуація змінилася. Під час подання заяви у червні субсидію буде призначено з початку неопалювального сезону. В іншому разі – з місяця звернення.
Відомий благодійний фонд запрошує українців отримати безкоштовні продуктові набори. Як це зробити.
Росія продовжує вбивати мирних жителів України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на фронті…
Пенсіонери у 2025 році можуть отримати надбавку до пенсії. Що для цього потрібно.
Позбавити водійських прав можуть навіть тих, хто не порушує правила дорожнього руху. Банальна перевірка документів…
7 квітня в Україні відзначають Всесвітній день здоров'я. Християни вшановують пам'ять святого преподобного Юрія Мелітійського.…
До першої групи інвалідності належать люди, які повністю втратили працездатність і вимагають постійної опіки. Вони…