Серед них була пропозиція: коли більше кіловат споживаєш – більше платиш. Але, схоже, чиновники обрали найгірший варіант.
Про так звані соціальні (неринкові) тарифи можна забути. Вартість електроенергії по 1,44 гривні за кіловат (при споживанні до 250 кіловат) і по 1,68 гривні за кіловат (при споживанні понад 250 кіловат) тепер у минулому.
З 1 червня діє новий тариф на електроенергію – 2,64 гривні за кіловат – один для всіх, незалежно від обсягів споживання. Підвищенням майже на 80% обурені і пересічні споживачі, і експерти у сфері житлово-комунального господарства. Аргументів більш ніж достатньо:
За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, єдиний тариф зруйнував диференційований підхід. І це несправедливо стосовно соціально незахищених категорій населення.
***
Також на сайті президента розміщено петицію, яка пропонує обговорити введення мораторію на підвищення комунальних тарифів (на газ, тепло, воду, електроенергію та вивезення сміття). Автор петиції посилається на той факт, що з початку війни понад 7 мільйонів людей опинилися за межею бідності (такі дані наводить Світовий банк).
Петицію розміщено 12 травня. На 31 травня вона зібрала близько двох тисяч голосів. Щоб її розглянув президент, петиція має зібрати 25 тисяч голосів. На збирання підписів залишилося близько двох місяців.
Своєю чергою, глава Міністерства енергетики Герман Галущенко заявив про те, що ситуація в енергетиці є критичною. Щоб підготуватися до наступної зими, потрібні кошти на відновлення зруйнованої інфраструктури. Для підтримки неплатоспроможних споживачів збільшуватимуть розмір субсидій.
На жаль, не всі нужденні зможуть скористатися державною допомогою: забагато обмежень. Одне з них – борги за комуналку, за які більшість просто не має можливості розрахуватися. І борги зростатимуть повсюдно, переконаний Олег Попенко. Тим більше, що й підвищення тарифів на воду (в середньому на 30%) – питання практично вирішено.
Щоб отримувати субсидії у літній сезон, деяким одержувачам допомоги необхідно оновити документи. Подати нову заяву і декларацію про доходи і витрати необхідно, якщо:
Звернутися по субсидію можуть і ті, хто не отримував допомоги держави у опалювальний період, але зараз їхня життєва ситуація змінилася. Під час подання заяви у червні субсидію буде призначено з початку неопалювального сезону. В іншому разі – з місяця звернення.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.