Священик Леонід Кудрячов розповів, як цю притчу розуміти у світлі сьогодення.
«Євангельський сліпонароджений прозрів тілесно і духовно. Йому більше не потрібна тростина – ані тілесна, ані духовна. За допомогою першої він дістався до Сілоамської купелі, за допомогою другої знайшов Купіль Непересихаючу. Першу він, можливо, так і залишив при купальні або подарував комусь із сліпих жебраків, а другу передає тим, хто ще блукає у духовній темряві. Цю тростину не треба шукати у спецкрамницях, не треба ламати з дерева. Вона вкладена апостолом Іоанном в Євангеліє. Бери, хто бажає.
Багато охочих? Мало.
Мало хто услід за сліпонародженим чесно запитує: «А Хто Він, Цей Христос, щоб мені вірити в Нього?» (Див.: Ін. 9:36)
Ось типовий діалог на вступній розмовній бесіді з дорослою людиною, яка бажає прийняти хрещення і стати членом Церкви.
– Для того щоб охреститися, потрібна християнська віра. Ви – віруюча людина?
– Так, я вірю в Бога.
– А чи вірите ви у Христа Спасителя?
– Так, звичайно.
– А Хто Він, Ісус Христос, у якого ви віруєте? Що ви про Нього знаєте? Чому хочете стати Його послідовником? Чи читали ви Євангеліє?
– Ні, не знаю. Ні, не читав. Навіщо це? Я вірю в душі.
Як бачите, сама така людина не володіє тростиною, доводиться підсовувати їй її до рук. Візьми, візьми ж питання сліпонародженого, візьми його бажання в усьому розібратися і зробити осмислений крок до Христа, щоб щиро поклонитися Йому. Візьми!
Хтось бере, хтось – ні.
Цікаво, як відповідає сліпонародженому Христос: «І ти бачив Його, і Він говорить з тобою» (Ін. 9:37). Тут є над чим подумати. Грецьке слововживання дає право на такий переклад: «Ти прозрів, став бачити і зараз бачиш Його…» Потім Господь додає: «і Він говорить з тобою», – щоб навернути колишнього сліпця до його слухової пам’яті. Адже у незрячої людини слух, компенсуючи відсутність зору, розвинений набагато краще, ніж у зрячих. І слухова пам’ять також. Христос ніби каже йому: «Зістав голос, який відправив тебе до Сілоамської купелі, з Моїм голосом. Це був Я. Тоді ти Мене тільки чув, тепер можеш і бачити. Я і є Месія».
Мені здається, людина, яка взяла до рук Новий Завіт, має пережити щось подібне. Вона чує голос Христовий, що доноситься з рядків Писання, і має зіставити його з тим внутрішнім голосом «Бога в душі», який говорив у ній раніше, що привів її до цієї відкритої Біблії, який давав сили жити і йти далі. Куди йти? До Нього!
Чуєш? Це Він і є!
А тепер вдивися в Нього, у Його сповнені любові та співчуття очі, у глибину Його пробитих ребер, у рани на руках та ногах, у славне сяйво Його (а, отже, і твого) Воскресіння!
І вклонися Йому (Ін. 9:38)».
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…