«Я народилася в 1956 році, отримую пенсію за віком з 2011 року. Свого часу я проживала з мамою 1923 року народження. Вона мала інвалідність ІІ групи. В період з 2012-го по 2016 рік я здійснювала догляд за мамою і отримувала компенсацію «як фізична особа, що надає соціальні послуги особі після вісімдесяти років». Чи маю я право на зарахування зазначеного періоду догляду до стажу?
Віра Пастернак, м. Чернігів»
За певних обставин закон дійсно передбачає можливість зарахування періодів догляду до стажу. Мова йде про такі випадки:
догляд за дитиною з інвалідністю, тяжкохворою дитиною, якій не встановлено інвалідність;
догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку і за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду.
Щоб період догляду за такими особами зарахували до стажу, особа, яка його здійснює, не повинна працювати і має отримувати державну допомогу (компенсацію) на догляд. Однак ця норма не розповсюджується на пенсіонерів.
Законом передбачено, що догляд має здійснювати працездатна особа, тоді їй ці періоди зарахують до стажу. А пенсіонери вважаються такими, що втратили працездатність.
Оскільки ви здійснювали догляд за мамою, коли вже самі були на пенсії, то права на зарахування відповідних періодів до стажу у вас, на жаль, немає.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.