Рослина має тонке повзуче кореневище, цвіте у червні-вересні. Росте по всій території України у змішаних лісах, на луках, лісових галявинах та узліссях.
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини.
Рослина містить сапоніни, кумарини, флавоноїди, аскорбінову кислоту. Має кровоспинні, знеболювальні та протизапальні властивості.
Гвоздику дельтоподібну використовують при маткових та гемороїдальних кровотечах, при ревматизмі та алергії.
Настій трави (1 столова ложка трави на 200 мл окропу) по столовій ложці 3 рази на день.
100 г сухої трави гвоздики поділяють на порції по 3-4 столові ложки, обдають окропом. З отриманою кашкою, загорнутою в марлю.
Роблять припарки при ревматизмі, радикуліті, болях у суглобах або м’язах.
У середу, 28 січня, в Україні очікується суттєве послаблення морозів і перехід температури в плюс.…
Наприкінці січня 2026 року вчені фіксують підвищену увагу до космічної погоди через активні процеси на…
В Україні штрафи за порушення правил військового обліку досягають 17 тисяч гривень, а при затягуванні…
Українські вчителі вже найближчими днями побачать перші зміни у своїх зарплатах. Уряд запускає поетапне підвищення…
Прозорий холодець — це не везіння, а правильна техніка. Навіть із хорошого м’яса страва може…
Благодійний фонд «Право на захист» за підтримки міжнародних партнерів розпочав прийом заявок на грошові виплати…