Статті

Як утеплити будинок з повітряним прошарком між стін

Найкраще утеплити будинок навесні або влітку, щоб завчасно приготуватись до зими, а не восени, коли вартість послуг зростає приблизно на 20% через сезонний попит. Як показує ринок енергоресурсів, з кожним роком вартість збільшується, оскільки перебуває не тільки під економічним, а також під політичним впливом.

Які є способи утеплення стін?

Утеплити стіни можливо кількома способами: обшити ззовні, задути повітряний прошарок насипним утеплювачем або рідким пінопластом, напилити на стіни пінополіуретан, теплоізоляційна штукатурка.

Асортимент та виробники по матеріалах широко представлені на вітчизняному ринку. Постає риторичне питання – як найкраще утеплити стіни будинку та який використовувати утеплювач? В цьому випадку не існує універсальної відповіді. Все буде залежить від характеристик будівлі, способу утеплення та бюджету на послугу.

Для робіт з цегляними або обкладеними ззовні цеглою стінами найчастіше використовують:

  • мінеральну вату
  • пінопласт
  • пінополістирол
  • сипучі утеплювачі
  • піна

Відзначимо, що їх доречно буде застосовувати, якщо ви вирішили утеплити повітряний прошарок між стін. Ціна на цю послугу буде залежить від обраної сировини.

Як задути повітряний прошарок між стін

У більшості випадків, це приблизно 90%, повітряний прошарок є в кожному будинку з колодцевою кладкою між стін. Простіше кажучи, під час будівництва є основна стіна та зовнішня, а між ними залишається пустотілий зазор, по якому вільно циркулює повітря.

Саме в нього задувають сухий утеплювач або заливають рідкий. Ця технологія полягає в тому, що по всьому периметру будинку просвердлюються невеликі отвори, кількість та розмір залежать від обраного матеріалу, та за допомогою спеціалізованої установки під тиском здійснюється подача сировини між стін.

Насипний утеплювач – це подрібнена базальтова вата, пінопластова крихта, перліт. Їх використання не залежить від температурних умов навколишнього середовища, не втрачають своїх властивостей з роками, паропровідні. Подрібнена базальтова вата вогнетривка, тому додатково забезпечує захист, оскільки виробляється з гірської породи – базальту. Тільки професіональне обладнання здатне рівномірно розподілити сировину по всій площі, утрамбувати, щоб уникнути в процесі «місточків» холоду.

Рідкий утеплювач – це піноізол або пінополіуретан. Він не продається в готовому вигляді, а виробляється прямо на об’єкті із сировини перед заливкою в стіни. Використання залежить від температури повітря, якщо нижче -10°С то не рекомендують з ним працювати, оскільки це може вплинути на його здатність розширюватись та затвердівати. Має форму піни, щільність та якість якої залежить від процентного співвідношення сировини.

Утеплення стін з повітряним прошарком може застосовуватись як основне, так і додатково, коли фасад будинку вже утеплено ззовні. Варто відзначити, що одне одному це не заважає, а доповнює, збільшуючи шумоізоляцію всередині приміщення та зменшуючи втрати тепла. Оскільки спрацьовує так званий ефект «термосу», коли влітку прохолода всередині дому, а взимку – тепло.

Новое на сайте

  • Новини

Як зміниться пенсійний вік в Україні у 2025 році: що буде з пенсіями

У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.

22/11/2024 20:48
  • Статті

Біотуалет або компостний туалет: що краще для заміського будинку

Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…

22/11/2024 20:24
  • Новини

Уряд ухвалив важливе рішення щодо виплат сім’ям захисників: що змінилося

Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.

22/11/2024 19:57
  • Новини

Аномальна погода у грудні: синоптики зробили несподіваний прогноз

Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.

22/11/2024 19:08
  • Новини

Деякі пенсіонери отримають у грудні доплату: сума виплати залежить від розміру пенсії

Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.

22/11/2024 17:25
  • Новини

До 43 200 гривень: Карітас надає українцям нову грошову допомогу

Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.

22/11/2024 15:58