Найкраще утеплити будинок навесні або влітку, щоб завчасно приготуватись до зими, а не восени, коли вартість послуг зростає приблизно на 20% через сезонний попит. Як показує ринок енергоресурсів, з кожним роком вартість збільшується, оскільки перебуває не тільки під економічним, а також під політичним впливом.
Утеплити стіни можливо кількома способами: обшити ззовні, задути повітряний прошарок насипним утеплювачем або рідким пінопластом, напилити на стіни пінополіуретан, теплоізоляційна штукатурка.
Асортимент та виробники по матеріалах широко представлені на вітчизняному ринку. Постає риторичне питання – як найкраще утеплити стіни будинку та який використовувати утеплювач? В цьому випадку не існує універсальної відповіді. Все буде залежить від характеристик будівлі, способу утеплення та бюджету на послугу.
Для робіт з цегляними або обкладеними ззовні цеглою стінами найчастіше використовують:
Відзначимо, що їх доречно буде застосовувати, якщо ви вирішили утеплити повітряний прошарок між стін. Ціна на цю послугу буде залежить від обраної сировини.
У більшості випадків, це приблизно 90%, повітряний прошарок є в кожному будинку з колодцевою кладкою між стін. Простіше кажучи, під час будівництва є основна стіна та зовнішня, а між ними залишається пустотілий зазор, по якому вільно циркулює повітря.
Саме в нього задувають сухий утеплювач або заливають рідкий. Ця технологія полягає в тому, що по всьому периметру будинку просвердлюються невеликі отвори, кількість та розмір залежать від обраного матеріалу, та за допомогою спеціалізованої установки під тиском здійснюється подача сировини між стін.
Насипний утеплювач – це подрібнена базальтова вата, пінопластова крихта, перліт. Їх використання не залежить від температурних умов навколишнього середовища, не втрачають своїх властивостей з роками, паропровідні. Подрібнена базальтова вата вогнетривка, тому додатково забезпечує захист, оскільки виробляється з гірської породи – базальту. Тільки професіональне обладнання здатне рівномірно розподілити сировину по всій площі, утрамбувати, щоб уникнути в процесі «місточків» холоду.
Рідкий утеплювач – це піноізол або пінополіуретан. Він не продається в готовому вигляді, а виробляється прямо на об’єкті із сировини перед заливкою в стіни. Використання залежить від температури повітря, якщо нижче -10°С то не рекомендують з ним працювати, оскільки це може вплинути на його здатність розширюватись та затвердівати. Має форму піни, щільність та якість якої залежить від процентного співвідношення сировини.
Утеплення стін з повітряним прошарком може застосовуватись як основне, так і додатково, коли фасад будинку вже утеплено ззовні. Варто відзначити, що одне одному це не заважає, а доповнює, збільшуючи шумоізоляцію всередині приміщення та зменшуючи втрати тепла. Оскільки спрацьовує так званий ефект «термосу», коли влітку прохолода всередині дому, а взимку – тепло.
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.