Щоправда, якщо допомога потрібна терміново, доведеться заплатити. Скільки коштує послуга? Хто може нею скористатися і як це зробити?
Багатьом знайомий електронний медичний сервіс «Хелсі». Він дозволяє записатися на прийом до лікаря або на вакцинацію, знайти і забронювати ліки зі знижкою. Тут кожен зареєстрований пацієнт має свій кабінет, який дозволяє побачити призначення лікарів. Доступні на платформі і онлайн-консультації .
З початком війни пацієнти і медики роз’їхалися по країні, а також за її межі. Але потреба у медпослугах лише зросла.
Донедавна такі консультації були безкоштовними. Тепер послуга платна – термінова консультація коштує 200 гривень. Як говорить директор компанії «Хелсі Україна» Євген Донець, це пробна ціна. Тобто згодом послуга подорожчає. Хоча вже зараз приватні лікарі беруть утричі більше.
У соціальних мережах люди почали обурюватися: наскільки правомірними є платні послуги на медичному порталі? Виявилося, що все цілком законно. «Хелсі» – це приватна компанія, яка уклала з державою договір про надання послуг (до речі, подібних компаній в Україні багато). Зокрема, на платформі зберігаються дані пацієнтів, ведеться облік підписаних декларацій тощо. Платна послуга – це можливість для лікарів отримати додатковий заробіток, а для пацієнтів – оперативну допомогу.
Важливо знати, що термінові консультації не мають на увазі вибір конкретного лікаря, а лише його спеціалізацію.
Щодо електронного рецепту, то на онлайн-консультації лікар не може виписати новий рецепт. Він може виписати лише повторний рецепт на ліки, призначені пацієнтові раніше.
По-перше, якщо ви вже були на прийомі у лікаря і отримали аналізи та результати обстежень, які треба розшифрувати.
По-друге, якщо йдеться про сезонні захворювання (грип, ГРВІ, алергічні реакції).
По-третє, це може бути альтернативна думка іншого фахівця щодо наявної проблеми. У будь-якому разі краще поговорити з лікарем, ніж займатися самолікуванням. Такої думки дотримуються і користувачі соцмереж. Вважають, що в деяких випадках онлайн-консультації, нехай навіть за гроші, це вихід. Наведемо кілька думок.
Ірина Кузькова: «200 гривень – саме для термінової консультації більш ніж нормально. Якщо проблема виникає раптово, наприклад, у вихідний, а також – коли запис до фахівця буває неактуальним або недоступним через велику чергу».
Оксана Чернишева: «Консультація онлайн – добрий варіант для мешканців сіл, коли немає можливості поїхати до міста».
Поліщук Галина: «Перебуваю за кордоном. Була у лікаря з немовлям. Через мовний бар’єр не все зрозуміло, що сказав педіатр. Хочу спробувати онлайн-консультацію».
Допомога україномовного лікаря для тих, хто перебуває за кордоном, – це справді необхідність. Але тут є один нюанс: якщо потрібен рецепт на ліки, то наш рецепт не діє за кордоном.
Не всі люди, у тому числі люди похилого віку, можуть самостійно скористатися таким сервісом. Саме тому розробники передбачили нагоду записати на онлайн-консультацію рідних. Наприклад, літніх батьків.
Якщо пацієнт замовляє консультацію для батьків, то в розділі «Пов’язані особи» треба вибрати картку батька або матері й підтвердити зв’язок з ними через смс-повідомлення. Оплата відбудеться з боку замовника, а одержувачем буде пацієнт, якого заздалегідь вказали.
Може так статися, що, наприклад, лікар не знайшовся і прийом не відбулося. У такому разі заявка автоматично скасується за дві години, а гроші повернуться на рахунок пацієнта.
Якщо прийом перервався, наприклад, через відсутність електрики, лікар зв’яжеться пізніше і завершить консультацію. У будь-якому разі оплата відбувається тільки після повного отримання послуги.
Онлайн-консультації надають лікарі як державних, так і приватних медичних закладів. Усі вони зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я України, а отже – їхні дані та кваліфікація підтверджено МОЗ.
Лікар несе відповідальність за консультацію і призначення. Він вносить в електронну карту пацієнта симптоми, призначення, діагноз та засвідчує своїм цифровим підписом.
Переваги
Недоліки
Пацієнт може записатися до свого сімейного лікаря (або будь-якого іншого) на планову безкоштовну консультацію у робочий час лікаря. За умови, що лікар має технічні можливості для проведення онлайн-прийому.
Нагадаємо, нещодавна ми розповідали про безкоштовну медичну допомогу: що зміниться для пацієнтів та лікарів внаслідок реформи.
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…