Батьки Квітки Цісик переїхали до Америки у 1949 році із Західної України. Її батько був відомим скрипалем. Повне ім’я співачки Квітослава-Ірина, але в Америці вона використовувала псевдонім Кейсі – від перших літер імені та прізвища Kvitka Cisuk.
Хоча Квітка займалася у стандартній американській школі, вдома з батьками вона завжди розмовляла українською мовою, а влітку вирушала до табору, де вивчала українську культуру та звичаї.
Співачка мала унікальний голос – колоратурне сопрано, в якому чулися скрипкові тони. Вона закінчила Вищу школу музики і мистецтва у Нью-Йорку, стажувалася у Гентській консерваторії у Бельгії. Крім того, співачка легко експериментувала з різними стилями, а також володіла народною технікою співу – «білим голосом»*.
Після смерті батька Квітка змушена була співати у нічних клубах, щоб заробити на життя. Тут її помітили і почали запрошувати до співпраці відомі американські виконавці та продюсери. Вона посіла гідне місце на одній сцені з американськими музичними зірками, а також стала однією з найвідоміших і найдорожчих виконавиць рекламних джинглів – коротких композицій, які звучать у рекламі. Співачка створила акустичний імідж корпораціям «Макдональдс», «Пепсі-кола», «Кока-кола», «Американські авіалінії», багато років була офіційним голосом автомобілебудівної компанії «Форд».
1977 року співачку запросили для участі у фільмі «Ти осяюєш моє життя». Квітка зіграла невелику роль, а також виконала всі жіночі партії у картині. Одна з пісень здобула «Оскар» і «Золотий глобус» і була номінована на «Греммі» в категорії «Пісня року». Проте через конфлікт з режисером ім’я Цісик було вирізано з титрів.
За радянських часів платівки співачки привозили до України контрабандою, оскільки в її репертуарі були повстанські пісні УПА та січових стрільців. 1983 року співачка приїжджала до України разом із матір’ю, але її візит не афішували. Вона мріяла про гастролі в Україні, проте її мрія так і не здійснилася.
Квітка Цісик двічі була одружена з американськими музикантами, цю ж професію вибрав і її син Едвард-Володимир. 1992 року у Квітки виявили рак молочної залози. Лікарі вважали, що вона проживе лише кілька місяців, але вона померла за сім років, не доживши п’яти днів до свого 45-річчя.
За власні гроші Квітка Цісик записала два україномовні альбоми «Пісні з України» і «Два кольори», які обійшлося їй у 200 тисяч доларів. Платівки стали сімейним проектом: чоловік Квітки, інженер звукозапису, працював над звуком, її сестра виконувала партії на фортепіано, а мати ставила їй правильну українську вимову.
Перший диск у 1988 році здобув найвищу американську музичну нагороду «М’юзік Евордс» («Music Awards»), а обидві платівки були номіновані на премію «Греммі» у категорії «Сучасний фолк». Співачка збиралася записати третій альбом, який мав бути присвячений українським колисковим, але не встигла.
*«Білий голос» – манера виконання, що відрізняється від академічної, яку використовують у карпатських селах, так званий «співокрик».
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…