На що звернути увагу при виборі ламінату?
Ламінат – покриття для підлоги, яке може похвалитися своєю зносостійкістю і варіативністю. Щоб ламінат ідеально підійшов до приміщення і прослужив не один рік, потрібно вибирати його, враховуючи кілька. Показників.
Перше, що потрібно брати до уваги – це клас зносостійкості ламінату. Від цього залежить його термін придатності та експлуатаційні характеристики.
Існує кілька класів ламінату:
- Клас 21 — термін експлуатації такого ламінату недовгий, як правило, 4-5 років. Його краще використовувати в приміщеннях, які мало використовуються, наприклад, у коморі або будь-якому іншому підсобному приміщенні.
- Клас 22 — ламінат такого класу міцніший за попередній, але термін служби у нього також не більше 5 років.
- Клас 23 — такий ламінат можна використовувати у приміщеннях із підвищеним навантаженням. Наприклад, у вітальні, де може бути багато важких меблів.
- Ламінат класів 31, 32 та 33 — підходить для комерційного використання, як покриття для підлоги в кафе, ресторанах, офісах.
Також залежно від того, в яку кімнату планується вкласти ламінат, необхідно дізнатися рівень його вологостійкості. Наприклад, на кухню або у ванну кімнату краще купувати ламінат із захистом від вологи, а до спальні або передпокою — звичайний, не переплачуючи за додаткові вдосконалення.
Товщина ламінату також пов’язана з його експлуатаційними характеристиками. Чим товщі ламінатна плита, тим довговічнішою буде підлога. Оптимальна товщина ламінату для житлового приміщення – це 7-8 мм. На тонкому ламінаті з часом з’являться тріщини та пошкодження.
Як поєднувати двері з ламінатом?
Намагаючись створити ідеальне поєднання покриття для підлоги і дверей (https://holz.ua/ru/dveri/vhodnye/vnutrennie), можна використовувати кілька варіантів оформлення, враховуючи якусь одну характеристику, яка має бути основою вашої дизайнерської думки.
- Поєднання елементів. Це дизайнерське рішення побудоване на прикладі, який дозволить поєднувати ламінат із дверима. Наприклад, матеріал, з якого виготовлені двері та ламінат, будуть одного кольору, але виконані у різній гамі відтінків. Можна робити підлогу на один тон темніше за двері або навпаки. Можна взагалі використовувати протилежні значення: двері виконати в темному відтінку кольору, а ламінат у найсвітлішому.
- Контрастність елементів. Якщо ви хочете окремо підкреслити двері та підлогу в кімнаті, то краще використовувати принцип контрастності. Використовуючи його, ви зможете оформити кімнату в одному стилі, але водночас продемонструвати переваги кожного елемента: окремо двері та окремо ламінат. Для досягнення такого ефекту необхідно вибирати покриття для підлоги і двері, виконані з одного матеріалу, але в зовсім різній колірній гамі. Ідеальне рішення: ламінат у світлих тонах, двері – у темних. Щоб весь ансамбль виглядав гармонійно, дуже важливо плінтус підібрати тон лиштвам.