Зараз якраз той час, коли молода кропива покриває смарагдовою поростю пустирі та галявини, коли її неважко придбати на ринках і запастись на користь.
Кропива дводомна (кропива велика) – дводомна багаторічна трав’яниста рослина, вкрита пекучими волосками. Росте по всій території України серед чагарників, у лісах, біля огорож, уздовж доріг, по засмічених місцях.
Кропива дводомна має кровоспинні, сечогінні та загальнозміцнювальні властивості, має слабку жовчогінну дію. У кропиві багато хлорофілу, який чинить стимулюючу і тонізуючу дію, активізує основний обмін речовин, посилює діяльність серцево-судинної системи і дихального центру.
Застосовують кропиву переважно як кровоспинний засіб (при легеневих, кишкових, маткових, гемороїдальних та інших кровотечах). Поряд з цим препарати з листя кропиви є ефективним засобом при
Як сечогінний засіб препарати кропиви показані при нирковокам’яній хворобі, асциті, набряках та ревматизмі. Кропива дводомна входить до складу шлункових, проносних та вітамінних чаїв.
До складу лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого листя рослини. Препарати з дводомної кропиви застосовують у дерматології та косметиці. Всередину настій із листя кропиви вживають при комплексному лікуванні вугрів.
ВАЖЛИВО! Вживання препаратів дводомної кропиви всередину протипоказане при гінекологічних кровотечах у хворих з поліпами та різними пухлинними захворюваннями яєчників та матки.
Існує думка (експериментально підтверджено), що кровоспинні властивості має свіже листя кропиви або сік, сухе ж листя такої дії не чинить.
При м’язовому та суглобовому ревматизмі жалять болючі місця кропивою.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…