А буває так, що літню людину обманули навіть її близькі, і вона залишилася без майна. Чи можна щось змінити?
Тяжкими обставинами, у зв’язку з якими сталася наведена ситуація, можуть бути:
Відповідно до частини 1 статті 233 Цивільного кодексу (ЦК), правочин, який вчинено особою під впливом тяжкої для неї обставини і на вкрай невигідних умовах, може бути визнано судом недійсним незалежно від того, хто був ініціатором такого правочину.
У такому разі можна звернутися до центру надання безоплатної правової допомоги або самостійно скласти позовну заяву до суду, щоб визнати недійсним договір купівлі-продажу, посилаючись на статтю 233 ЦК (правочин, який вчинено під впливом тяжкої обставини), стягнути матеріальну шкоду, зобов’язати повернути майно або його вартість.
В позові можна вимагати стягнути також і моральну шкоду. При цьому особа, яка оскаржує правочин, має довести, що за відсутності тяжкої обставини правочин не було б вчинено взагалі або вчинено не на таких умовах.
Тобто подаючи позовну заяву до суду, необхідно довести, чому умови цього правочину були невигідними. Якщо є можливість, потрібно підтвердити це документами, свідченнями сусідів, родичів, які можуть бути свідками у вашій справі.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…