Якщо ви або ваша дитина маєте інвалідність і не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж шести місяців після його припинення (скасування). Всі виплати і пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду.
Якщо рішення, яке прийняла МСЕК не влаштовує, ви можете оскаржити таке рішення протягом одного місяця. Оскарження можна подати до самої комісії або центральної чи обласної комісії. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. У випадку повторної незгоди з прийнятим рішенням, його можна оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ України.
У складних випадках осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, можуть направити до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (місто Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (місто Вінниця).
Після обстеження ці науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.
Рішення комісій усіх рівнів можна оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.
Якщо під час проходження МСЕК порушують ваші права, зокрема у вас вимагають гроші, телефонуйте на «гарячу лінію»: 0 (800) 60-20-19.
За даними пресслужби Міністерства охорони здоров’я
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.