Наприклад, одесит Андрій Анатолійович попросив нас допомогти розібратися в ситуації.
«Цими днями в одному з відділень «Укрпошти» я здав 5 лампочок зі звичайним (стандартним) цоколем. А натомість отримав три лампочки з потрібним цоколем і дві лампочки з малим цоколем. Але такі лампочки мені не потрібні. На запитання, чому такий обмін, у поштовому відділенні відповіли, що усім так дають. Що мені робити?».
Ставлять наші читачі й інші питання, на які ми підготували відповіді.
Як обміняти лампочки?
Нагадуємо, що обміняти звичайні лампочки на економні можна двома способами:
- попередньо замовивши їх через додаток «Дія» (як це зробити, читайте у газеті «На пенсії» №6 від 7 лютого 2023 року);
- звернутися по допомогу до найближчого відділення «Укрпошти» (при собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код і не більше п’яти справних ламп розжарювання), де вам одразу проведуть обмін.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
- Якщо ви замовите лампочки через «Дію», то ви отримаєте ті, яких потребуєте.
- А якщо прийдете на пошту без попереднього замовлення, то отримаєте лампочки, які будуть в наявності. Як і сталося з нашим читачем.
Чи можна обміняти більше або менше п’яти ламп?
Більше або менше п’яти ламп обміняти не можна. Вдруге обмінювати лампочки теж не можна – під час обміну записують ваші паспортні дані. У поштових відділеннях приймаються тільки робочі лампи розжарювання (з вольфрамовою спіраллю), а енергозберігаючі лампи, наповнені газом, не приймаються.
Що робити, якщо не можете прийти на пошту?
Не всі люди похилого віку за станом здоров’я можуть прийти до поштового відділення. У цьому разі можна звернутися по допомогу до листоноші, яка приносить пенсію додому, або до своїх родичів. При собі їм необхідно мати копію вашого паспорта та ідентифікаційного коду.
Як перевірити лампи і що робити з бракованими?
Перевірити якість отриманих лампочок можна лише вдома. Якщо вам дісталася бракована лампочка, її можна замінити у відділенні «Укрпошти» протягом місяця з дня отримання. Обмін несправних ламп можна провести лише один раз.
Чим відрізняються лампи Е14 та Е27?
У програмі обміну беруть участь найпоширеніші лампочки грушоподібної моделі, які відрізняються за типом цоколя:
- Е14 – з малим цоколем (міньйон);
- Е27 – зі стандартним цоколем.
Які плюси у світлодіодних ламп?
- Довговічні: світлодіоди служать до 50 разів довше за лампи розжарювання.
- Економні: LED-лампи споживають у кілька разів менше електроенергії, що суттєво знижує витрати на комунальні послуги.
- Екологічні та безпечні: не випромінюють ультрафіолетових або інфрачервоних променів, не містять ртуті й не нагріваються до високих температур.
Раніше ми повідомляли, що в Україні стартує обмін лампочок: як отримати безкоштовні LED-лампи через Укрпошту – інструкція.