Препарати підмаренника справжнього мають сечогінні, кровоспинні, протизапальні, антисептичні, знеболювальні, седативні властивості.
Настій трави або свіжий сік рослини вживають внутрішньо при катарах шлунково-кишкового тракту, діареї, жовтяниці, захворюваннях печінки та нирок, набряках ниркового походження, як в’яжучий і кровоспинний засіб при ендометритах, геморої та носових кровотечах, у разі захворювань нервової системи, конвульсії у дітей) та захворювань шкіри (болючі висипи, дерматози з больовим синдромом, екзема), при ускладненнях після пологів.
Широко використовують підмаренник і як зовнішній засіб. Міцним настоєм і свіжим соком промивають рани та нариви, зупиняють кровотечі з носа (втягують у ніздрі).
У вигляді примочок свіжий сік використовують при раку шкіри (як знеболюючий засіб).
Порошком із трави присипають рани, нариви, опіки та виразки, що прискорює їх загоєння. У гомеопатії застосовують есенцію із свіжої трави рослини.
Настій трави (2 столові ложки сировини на 400 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують) по півсклянки 4 рази на день до їди. Сік зі свіжої трави – по 2 чайні ложки 3 рази на день.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…