Препарати підмаренника справжнього мають сечогінні, кровоспинні, протизапальні, антисептичні, знеболювальні, седативні властивості.
Настій трави або свіжий сік рослини вживають внутрішньо при катарах шлунково-кишкового тракту, діареї, жовтяниці, захворюваннях печінки та нирок, набряках ниркового походження, як в’яжучий і кровоспинний засіб при ендометритах, геморої та носових кровотечах, у разі захворювань нервової системи, конвульсії у дітей) та захворювань шкіри (болючі висипи, дерматози з больовим синдромом, екзема), при ускладненнях після пологів.
Широко використовують підмаренник і як зовнішній засіб. Міцним настоєм і свіжим соком промивають рани та нариви, зупиняють кровотечі з носа (втягують у ніздрі).
У вигляді примочок свіжий сік використовують при раку шкіри (як знеболюючий засіб).
Порошком із трави присипають рани, нариви, опіки та виразки, що прискорює їх загоєння. У гомеопатії застосовують есенцію із свіжої трави рослини.
Настій трави (2 столові ложки сировини на 400 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують) по півсклянки 4 рази на день до їди. Сік зі свіжої трави – по 2 чайні ложки 3 рази на день.
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.