Картопля має погану репутацію нездорової їжі, але насправді вона навіть не шкідлива для здоров’я. Все залежить від того, як ви її готуєте та з чим їсте.
Картопля не підвищує ризик розвитку діабету 2 типу і в принципі не шкодить нашому організму, всупереч поширеній думці.
Картопля є одним з найпоширеніших продуктів харчування у всьому світі та однією з основних кулінарних страв. Вона займає четверте місце у світі за обсягом виробництва та споживання після кукурудзи, пшениці та рису. Незважаючи на це, картопля здобула погану репутацію як нездоровий продукт. Чому?
Це призвело до того, що у здоровому харчуванні картоплі часто уникають, приділяючи більше уваги іншим овочам.
Але нове дослідження, проведене австралійським Університетом Едіт Коуен, спростовує стереотип про шкоду цього коренеплоду здоров’ю. Вчені вирішили вивчити взаємозв’язок між овочами, картоплею та розвитком діабету 2 типу.
З’ясувалося, що люди необов’язково піддавалися вищому ризику розвитку діабету 2 типу, коли їли картоплю, тому що дослідження змогло розрізнити різні способи приготування картоплі.
Наприклад, картопляне пюре та картопля фрі, мабуть, пов’язані з більш високим ризиком розвитку діабету 2 типу. Але просто варена картопля такого ризику не дає.
Справа в тому, що картопляне пюре зазвичай готують з іншими інгредієнтами, такими як вершкове масло та вершки. Ці речі можуть підвищити ризик розвитку діабету 2 типу.
Крім того, більшість страв із картоплі часто йдуть з іншими продуктами, такими як газовані напої та червоне м’ясо, що може підвищити ризик розвитку діабету 2 типу.
Варена картопля, навпаки, зазвичай не містить цих додаткових інгредієнтів. І сам собою шкоди не несе.
Хоча дослідження чітко встановило, що картопля необов’язково шкідлива для здоров’я, залишається питання: чи корисна картопля? Чи можна ії їсти, дотримуючись здорового харчування?
Згідно з дослідженням, відповідь на 100% ствердна. Картофель сам по собі є вуглеводом, який необов’язково шкідливий. Вуглеводи також мають погану репутацію, але, як і картопля, у них немає чіткого поділу. Не всі види вуглеводів шкідливі, деякі важливі.
Картопля, зокрема, є джерелом вуглеводів, мінералів, вітамінів, харчових волокон та білка. Замість макарони на основі пшениці або білий рис, вибрати картоплю може бути набагато більш здоровою альтернативою.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…