Статті

Як виростити інжир у домашніх умовах взимку?

Це насамперед – освітлення. Якщо інжиру не вистачатиме світла, пагони будуть витягуватися, міжвузля будуть великими, листя не набиратиме темно-зеленого відтінку.

Відповідно плоди, які, швидше за все, з’являються раніше ніж листя, не зможуть отримати достатньо поживних речовин і будуть опадати. А це перший урожай, яким поціновувачі інжиру дуже дорожать, бо плоди – найсмачніші.

Якщо ви скучили за весною на підвіконні і взагалі по рослинах, тоді пускайте у вегетацію інжир наприкінці зими та в березні.

Саджанець, який плануєте виставляти для зростання взимку, можна приготувати восени. Коли рослина скинула листя і увійшла до стану спокою, пересадіть у більший контейнер з живильною землею.

Перед висаджуванням велике коріння бажано на третину вкоротити, щоб було більше місця для зростання та розвитку молодих, які активно вбиратимуть поживні речовини із землі. Пересаджувати можна перед вегетацією. Землесуміш має бути поживною, легкою, повітро- і водопроникною. Для покращення структури ґрунту можна додати магазинну універсальну землю. Контейнер має бути низьким та широким з великими дренажними отворами.

Останнім часом для дренажу не використовую ніякі матеріали: биту цеглу або керамзит. Вважаю для інжиру це зайве. Коренева система швидко наповнює ємність, обплітаючи весь вільний простір. Щоб не витрачати час в очікуванні бажаного початку зростання, роблю над рослиною імпровізовану міні тепличку із прозорого пакету, або із пластикової пляшки зі зрізаним дном. У верхній частині роблю отвір для вентилювання та обприскування пагонів (у пляшці регулюю пробкою).

До початку зростання полив має бути обмеженим. Частішого поливу та підживлення рослина вимагає з початком активного росту. Тепличку поступово знімаю, як тільки інжир почне вегетацію.

У квітні-травні, коли мине загроза заморозків, виношу контейнери в сад після попередньої адаптації. Враховуючи, що швидко росте наземна частина рослини та коріння, намагаюся кілька разів перевалювати у більшу ємність. По можливості розправляю частину коріння. Протягом усієї вегетації інжиру в контейнері стежу за своєчасним поливом, підживленням та формуванням крони. За належний догляд інжир віддячить вам гарним урожаєм.

Богдан Гаморак, м. Тлумач, Івано-Франківської області.

Новое на сайте

  • Новини

Набагато смачніша й корисніша за магазинну: готуємо домашню «Фанту»

Без барвників і консервантів – лише натуральні інгредієнти та яскравий смак. Готуємо улюблений напій в…

04/07/2025 21:55
  • Новини

Паспорти-книжечки втратять чинність: власникам зробили важливе попередження

У міграційній службі нагадали про важливу вимогу для власників документів старого зразка. Про що потрібно…

04/07/2025 21:19
  • Новини

В Україні змінили правила отримання інвалідності – подробиці

Уряд ухвалив нові рішення щодо надання статусу інвалідності. Розповідаємо, хто зможе скористатися змінам.

04/07/2025 20:11
  • Новини

В Україні мають підвищити тарифи на комуналку: коли це відбудеться

Меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає підвищення тарифів для українців. Коли саме це відбудеться.

04/07/2025 19:13
  • Статті

Вікові доплати до пенсії після досягнення 65 років: що потрібно знати

Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…

04/07/2025 17:34
  • Новини

Пенсійний фонд надаватиме 39 видів соцвиплат: як отримати грошову допомогу

Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…

04/07/2025 16:20