Повномасштабна війна з Росією внесла у життя мирних українців свої корективи. Не отримавши бажаного результату на полі бою, агресор взявся за терористичну діяльність. З 10 жовтня їм розпочалося планомірне знищення критичної інфраструктури України. Страждають енергетичні об’єкти, споруди водо та теплопостачання, вежі зв’язку. Отримати доступ до Інтернету практично неможливо. Сигнал зникає зовсім або його важко вистачає на телефонний дзвінок.
Ідея створення комп’ютерних мереж народилася у стінах Пентагону. Новий вид комунікацій використовувався з оборонною метою. Згодом інтернет став світовим надбанням, об’єднавши 4,5 мільярда користувачів. Після відкриття нових технологій бездротового зв’язку сигнал стали передавати не тільки кабелями, а й просто повітрям.
Мобільний зв’язок – це поширення радіосигналу в просторі, передача за допомогою передавальних та приймаючих антен у певному частотному діапазоні. Базова станція представляє потужний диполь із сучасним мережевим обладнанням, живлення здійснюється від мережі змінного струму. Потенціал БС визначається радіусом дії, якість та стабільність залежить від щільності розташування вишок.
Припинення електропостачання БС передбачає вимкнення обладнання та переривання сигналу. Автономне живлення станції дозволить зберегти сигал під час несанкціонованих вимкнень. Ця функція покладена на потужні акумулятори, здатні підтримувати діяльність вежі від 2 до 5 годин. Даних тимчасових показників замало усунення наслідків обстрілів. Деякі станції, щоб вирішити проблему відсутності енергії, мають власні дизель-генератори. Потрібно враховувати, що в умовах блекауту досить важко забезпечити своєчасну доставку палива та й кількість генераторів обмежена. Тестування використання сонячних батарей показало їхню малу ефективність на тлі великих експлуатаційних витрат.
Керівництво України приділяють питанням зв’язку не менш пильну увагу, ніж відсутності світла, тепла та води. У країні на період складної обстановки відкриті публічні точки доступу WiFi на терміналах Starlink, створені пункти Незламності, в яких можна зігрітися, зарядити гаджет, вирішити нагальні питання в інтернеті. Число таких пунктів постійно зростає.
Не залишилися осторонь і вітчизняні компанії стільникового зв’язку. У перші дні війни, отримавши підтримку від українського уряду, вони об’єднали свої зусилля та запропонували користувачам національний роумінг. Це означає, що якщо з різних причин сигнал оператора втрачено, користувач може скористатися з’єднанням через іншого оператора. При цьому додаткова оплата не потрібна і номер міняти не потрібно. Національний роумінг в умовах блекауту доступний для голосових дзвінків, SMS та мобільного 3G/4G інтернету.
Також отримати доступ до 4G інтернету під час відключення електроенергії можна за допомогою комплекту 4G інтернету. Докладніше можна дізнатися тут:
Під час відключення електроенергії необхідно максимально знизити споживання мобільного інтернету. Це дасть можливість більш економної витрати заряду батарей на БС, вони будуть розряджатися працювати набагато довше. Спілкування бажано обмежити розсилкою SMS та розмовою у месенджерах. Вигідною стане установка програми BiP, яка дозволить зв’язуватися з будь-якими користувачами як мобільних, так і стаціонарних телефонів.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…