Аромат кущів багна дуже схожий на запах камфори. Його суцвіття випромінюють настільки сильний аромат, який одурманює, що перебувати поряд з кущами під час їх цвітіння небезпечно для здоров’я.
Препарати трави багна звичайного мають спазмолітичну, відхаркувальну, потогінну, сечогінну, дезінфікуючу, подразнюючу, заспокійливу, наркотичну властивості, розширюють судини і знижують кров’яний тиск. Внутрішньо у вигляді настою багно призначають як відхаркувальний та протикашльовий засіб при гострих та хронічних бронхітах, трахеїтах, ларингітах, кашлюку, при спастичних ентероколітах. Дає ефект використання багна при бронхіальній астмі.
Зовнішньо настій трави багна використовують при укусах комах, набряках, обмороженнях, для лікування забитих місць, колотих і рваних ран, для посилення циркуляції крові в пальцях при онімінні (ендартеріїті). Екстракт або відвар в олії закапують у ніс при грипі та риніті. Хворим на бронхіальну астму рекомендується невелику кількість трави багна звичайного тримати у спальному приміщенні. Використовують траву багна і як інсектицидний засіб.
ВСЕРЕДИНУ – настій трави (2 столові ложки на 200 мл окропу) п’ють теплим по чверті склянки 2-3 рази на день. Суміш трави багна звичайного, підбілу звичайного і кореня алтею лікарського у співвідношенні 1:2:2 готують як настій (2 чайні ложки суміші на 200 мл окропу) і вживають як відхаркувальний засіб по півсклянки 3-4 рази на день. Настій (25 г трави багна звичайного і 15 г трави кропиви пекучої на 1 л окропу) вживають по півсклянки 5-6 разів на день при бронхіальній астмі і як профілактичний засіб при кашлюку та грипі.
ЗОВНІШНЬО – настій (1 частина свіжих квіток і трави багна звичайного на 9 частин оливкової або соняшникової олії, настоюють 12 годин у теплій духовці) закапують у ніс при грипі та риніті і втирають у болючі місця при ревматичному артриті. Мазь (подрібнена трава багна звичайного, коріння чемериці білої та розтоплене несолоне свиняче сало у співвідношенні 1:1:3, настоюють 12 годин у теплій духовці) втирають у шкіру при ревматизмі, ломоті, корості, вошивості.
УВАГА! Оскільки багно звичайне – дуже отруйна рослина, необхідно бути обережними при заготівлі і не допускати передозування при застосуванні.
26 листопада в Україні відзначають Міжнародний день шевця, Всесвітній день оливкового дерева та День боротьби…
Смак цього печива знайомий із дитинства багатьом пенсіонерам. Але з часом цей рецепт багато хто…
Якщо ви бажаєте продовжити термін служби вашого телефону, то постарайтеся не протирати його цими засобами,…
Комплексна офтальмологічна діагностика це не просто перевірка здатності бачити літери на таблиці. За даними Всесвітньої…
Чорнобривці - це рослина, яка не тільки прикрашає наші ділянки, коли цвіте, а й допомагає…
26 листопада очікується погода без опадів у більшості областей України