Однак воно не завжди виходить м’яким. У чому причина – що радять професіонали.
Натуральне домашнє сало багате на вітаміни, які благотворно впливають на роботу мозку і серцево-судинної системи, нормалізують рівень холестерину, покращують кровообіг. А ось гамма-ліноленова кислота, що міститься в сирому салі, захищає клітини від передчасного старіння. Але це ще не все. У холодну пору сало зігріває і рятує від постійного відчуття втоми і голоду. Наприклад, коли нашим альпіністам у походах треба набратися сили та зігрітися, вони їдять сало.
Сало має бути рівномірного білого кольору зі злегка рожевим відтінком. Жовтий колір свідчить про те, що сало довго лежало і встигло обвітритися. Також про свіжість сала говорить його еластичність. Можна сірником проткнути шкірку – якщо шкірка пружна і протикається, значить сало свіже. А там, де великий прошарок м’яса, сірник має входити туго.
Звертайте увагу і на тавро. Його наявність говорить про те, що продукт перевірений і безпечний для вживання. Також фахівці рекомендують купувати на ринку сало із залишками щетини на шкірі. Такий продукт, найімовірніше, без шкідливих добавок.
Часто в результаті засолювання сало виходить гумовим і не жується. Виправити ситуацію допоможе духовка. Сало помити від солі, нашпигувати часником, обваляти з усіх боків сумішшю перців. Налити на дно каструлі 100 грамів води, покласти лавровий лист, сало і закрити кришкою. Поставити в мікрохвильову піч на три хвилини при потужності 700 Вт або в розігріту до 100 градусів духовку на 15-20 хвилин. Відкрити кришку і підсушити ще дві хвилини на такій самій потужності. Сало стане м’яким та ніжним.
Якщо в холодильнику залежався шматок солоного сала, не викидайте його. Сало викладіть у каструлю, залийте молоком і поставте на плиту на невеликий вогонь на 20 хвилин. Потім вийміть та остудіть. Також зі старого сала можна приготувати…
СМАЛЕЦЬ І ШКВАРКИ. Наріжте сало на невеликі шматочки і посмажте на гарячій сухій сковороді до коричневого кольору. Шкварки подати з кашею, млинцями або дерунами, а смалець злити у скляну банку і зберігати у темному холодному місці.
ЗАПPАВКА ДЛЯ БОРЩУ. Залийте сало теплою водою і залиште на один день при кімнатній температурі. Потім перемеліть сало разом із часником у м’ясорубці і додайте у борщ наприкінці варіння. Борщ вийде ароматним та насиченим.
НАМАЗКА НА ХЛІБ. Сало разом з часником, чорним меленим перцем і сіллю пропустіть через м’ясорубку або перемішайте в блендері. Дрібно нарубайте зелень і змішайте з намазкою. Зберігайте таку намазку в скляній банці у холодильнику.
Солоне сало без розсолу простіше зберігатиметься в умовах, коли через відключення електроенергії холодильник не працює. Сіль можна без побоювання використовувати у великих кількостях. Це натуральний консервант, який підвищує термін зберігання сала. Тримати сало краще у скляних стерилізованих банках при температурі до плюс 5 градусів. У таких умовах сало можна зберігати від трьох місяців до одного року.
Сало – 1 кілограм, часник – 7-8 зубчиків, сіль – 5 столові ложки, лавровий лист – 5 штук, перець горошком – 7 штук, приправа для м’яса – 3 столові ложки, цукор – за смаком.
Сало промити у холодній воді і просушити паперовим рушником. Кожен шматочок обсипати з усіх боків цукром і відправити сало у холодильник на 12 годин. Знову промити холодною водою і просушити рушником. Подрібнити часник і перемішати зі спеціями. Натерти приправами сало з усіх боків. Відправити його в холодильник на кілька діб. Зберігати сало можна як в холодильнику, так і в темному прохолодному місці.
Якщо свіже сало з твердою шкіркою, обдайте його вогнем на газовій плиті, посипте сіллю і помістіть у скляну банку з кришкою.
Сало в раціоні має бути, але без надмірностей. Бо надто багато жиру може погано вплинути на роботу підшлункової залози. Добова норма сала – 15-20 грамів.
Однако оно не всегда получается мягким. В чем причина – что советуют профессионалы.
Натуральное домашнее сало богато витаминами, которые благотворно влияют на работу мозга и сердечно-сосудистой системы, нормализуют уровень холестерина, улучшают кровообращение. А вот гамма-линоленовая кислота, содержащаяся в сыром сале, защищает клетки от преждевременного старения. Но это еще не все. В холодную пору, сало согревает и спасает от постоянного чувства усталости и голода. Например, когда нашим альпинистам в походах нужно набраться сил и согреться, они едят сало.
Сало должно быть равномерного белого цвета со слегка розовым оттенком. Желтый цвет указывает на то, что сало долго лежало и успело обветриться. Также о свежести сала говорит его упругость. Можно спичкой проткнуть шкурку – если шкурка упругая и протыкается, значит сало свежее. А там, где большая прослойка мяса, спичка должна входить туго.
Обращайте внимание и на клеймо. Его наличие говорит о том, что продукт проверен и безопасен для употребления. Также специалисты рекомендуют покупать на рынке сало с остатками щетины на коже. Такой продукт, скорее всего, без вредных добавок.
Часто в результате засолки сало получается «резиновым» и не жуется. Исправить ситуацию поможет духовка. Сало помыть от соли, нашпиговать чесноком, обвалять со всех сторон смесью перцев. Налить на дно кастрюли 100 грамм воды, положить лавровый лист, сало и закрыть крышкой. Поставить в микроволновку на три минуты при мощности 700 Вт или в разогретую до 100 градусов духовку на 15-20 минут. Открыть крышку и подсушить еще две минуты на такой же мощности. Сало станет мягким и нежным.
Если в холодильнике залежался кусок соленого сала, не выбрасывайте его. Сало выложите в кастрюлю, залейте молоком и поставьте на плиту на небольшой огонь на 20 минут. Затем выньте и остудите. Также из старого сала можно приготовить…
СМАЛЕЦ И ШКВАРКИ. Нарежьте сало на небольшие кусочки и пожарьте на горячей сухой сковороде до коричневого цвета. Шкварки подать с кашей, блинами или дерунами, а смалец слить в стеклянную банку и хранить в темном холодном месте.
ЗАПРАВКА ДЛЯ БОРЩА. Залейте сало теплой водой и оставьте на один день при комнатной температуре. Затем перемелите сало вместе с чесноком в мясорубке и добавьте в борщ в конце варки. Борщ получится ароматным и насыщенным.
НАМАЗКА НА ХЛЕБ. Сало, вместе с чесноком, черным молотым перцем и солью пропустите через мясорубку или перемешайте в блендере. Мелко нарубите зелень и смешайте с намазкой. Храните такую намазку в стеклянной банке в холодильнике.
Соленое сало без рассола будет проще хранить в условиях, когда из-за отключения электроэнергии холодильник не работает. Соль можно без опаски использовать в больших количествах. Это натуральный консервант, который увеличивает срок хранения сала. Держать сало лучше в стеклянных стерилизованных банках при температуре до плюс 5 градусов. В таких условиях сало можно хранить от трех месяцев до одного года.
Сало -1 килограмм, чеснок – 7-8 зубчиков, соль – 5 столовые ложки, лавровый лист – 5 штук, перец горошком – 7 штук, приправа для мяса – 3 столовые ложки, сахар – по вкусу.
Сало промыть в холодной воде и просушить бумажным полотенцем. Каждый кусочек обсыпать со всех сторон сахаром и отправить сало в холодильник на 12 часов. Снова промыть холодной водой и просушить полотенцем. Измельчить чеснок и перемешать его со специями. Натереть приправами сало со всех сторон. Отправить его в холодильник на несколько суток. Хранить сало можно как в холодильнике, так и в прохладном темном месте.
Если свежее сало попалось с твердой шкуркой, обдайте его слегка огнем на газовой плите, посыпьте солью и поместите в стеклянную банку с крышкой.
Сало в рационе должно быть, но без излишеств. Ибо слишком много жира может плохо повлиять на работу поджелудочной железы. Суточная норма сала – 15-20 грамм.
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…