Українцям готують штрафи за повідомлення у соцмережах про “прильоти” ворожих ракет.
Фото, відео або опис із точним зазначенням місця влучення ракети, розміщені в соцмережах до офіційної інформації про влучення, будуть вважатися кримінальним правопорушенням. І винного покарають за нього чи штрафом, чи громадськими чи виправними роботами. Причому розмір штрафу може сягати 51 тисячі гривень, а тривалість виправних робіт – до двох років, повідомляє today.ua.
Такий законопроект №8218 готує у Раді група депутатів-“слуг” на чолі з головою партії “Слуга народу” Оленою Шуляк.
Кримінальну відповідальність нестимуть громадяни, які опублікували картинку “прильоту” або вказали точно уражений об’єкт у соцмережах. Не секрет, що соцмережі – потужне джерело інформації для ворога, яке ретельно моніторить публікації у пошуках найменших відомостей про те, куди і як вдалося потрапити. Природно, що за допомогою відео та словесних описів він зможе зробити висновки і наступного разу так скоригувати свій вогонь, щоб потрапити прямо в ціль.
Тому поширення будь-якої інформації про “прильоти” – суворо під забороною. Про це можна буде говорити і писати лише тоді, коли відповідну інформацію опублікують органи влади або військові. Ну, або зовсім не буде опублікована ніким, тоді на цю тему накладається взагалі табу.
Винуватця можуть оштрафувати. Сума штрафу становить від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто мінімальний штраф дорівнюватиме 17 тисячам гривень, максимальний – 51 тисячі.
Звісно, далеко не всі мають такі гроші. Тому законом передбачено й інші види покарань. Зокрема – громадські роботи терміном від 200 до 240 годин. Тобто, якщо працювати як ведеться, по 8 годин на день, то доведеться віддати громадським роботам від 25 до 30 днів роботи.
Ну і найсуворіше покарання за таку провину – виправні роботи на строк до 2 років.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…