Пенсії за вислугою років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності. Умови призначення та тривалість спеціального стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугою років, залежить від професій/посад, на яких працювала людина, і Закону, за яким призначається така пенсія.
Пенсії за вислугою років призначаються:
—артистам за наявності на час звернення за пенсією стажу творчої діяльності від 20 до 35 років;
— працівникам авіації та льотно-випробувального складу за наявності відповідної вислуги років у чоловіків від 25 років на 01.04.2015 до 26 років 6 місяців на 11.10.2017, у жінок – від 20 років на 01.04.2015 до 21 року 6 місяців на 11. 2017;
— працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи від 25 років на 01.04.2015 до 26 років 6 місяців 11.10.2017;
— спортсменам за наявності стажу не менше 25 років, у тому числі перебування в складі збірних команд України не менше 6 років
— диспетчерам, які здійснюють управління повітряним рухом;
— інженерно-технічного складу цивільної авіації; — бортпровідникам;
— працівникам залізничного транспорту та метрополітену; — працівникам, зайнятим на польових геологорозвідувальних роботах;
— працівникам, зайнятим на лісозаготівлях та лісосплаві;
— механізаторам (докерам-механізаторам) у портах;
— плавскладу морського, річкового флоту та флоту рибної промисловості.
Розміри пенсій визначаються згідно зі статтями 27, 28 Закону України від 09.07.2003 No 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і залежать від тривалості придбаного страхового стажу та одержаної заробітної плати, сплаченої. Призначається з дня звернення при звільненні з роботи/посади, що дає право на таку пенсію.
Умови призначення визначені Законом України від 09.04.1992 No 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (стаття 12). Пенсія за вислугою років призначається військовослужбовцем при звільненні з військової служби:
Розміри пенсій визначаються відповідно до статті 13 Закону № 2262-ХІІ: від 50% (звільненим у відставку за віком або станом здоров’я від 55%) до 70% відповідних сум їхньої грошового задоволення. Мінімальний розмір пенсій за вислугою років військовим не може бути нижчим за 3854 грн.
Право на пенсію за вислугою років незалежно від віку мають працівники прокуратури, у яких на день звернення за призначенням такої пенсії є не менше 25 років вислуги, в тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Розміри пенсій визначаються відповідно до частин другої – п’ятої статті 86 – Закону № 1697-VII – 60% суми їх місячної заробітної плати. Працівникам, які не мають вислуги 25 років, але відпрацювали на посадах прокурорів не менше 15 років і мають страховий стаж 35 років чоловіка, 30 років – жінки, пенсія по вислугі років призначається після досягнення чоловіками 57 років, а жінками – 55 років.
Розмір пенсії визначається пропорційно до кількості повних років роботи на прокурорських посадах.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому з пенсіонерів з 1 грудня додадуть до пенсії 429 гривень.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…