Як зазначає Пенсійний фонд України, причина, група, час настання інвалідності, термін, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи, пише Телеграф.
Розмір такої пенсії обчислюється у відсотках розміру пенсії за віком залежно від групи інвалідності:
100% пенсії за віком – особам з інвалідністю І групи;
90% пенсії за віком – особам з інвалідністю ІІ групи;
50% пенсії за віком – особам з інвалідністю ІІІ групи.
При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії за інвалідністю, крім придбаного страхового стажу, зараховується період від дня встановлення інвалідності до віку 60 років.
Для отримання виплат слід звернутися до відділення Пенсійного фонду України та написати відповідну заяву. Також це можна зробити онлайн.
Пенсія з інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо заява на призначення пенсії подано не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності. Якщо заяву про призначення пенсії подано пізніше – пенсія призначається з дня звернення по неї.
Непрацюючі особи з інвалідністю ІІ групи, яким встановлена інвалідність після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та особи з інвалідністю ІІІ групи за їх вибором мають право на призначення пенсії за інвалідністю у розмірі пенсії за віком відповідно до статей 27 та 28 цього Закону, за наявності страхового стажу, для чоловіків 35 років, жінок 30 років.
До пенсії з інвалідності встановлюються надбавки (догляду, утриманців), підвищення, додаткові пенсії, пенсія за особливі заслуги перед Україною, якщо особа з інвалідністю має на них право відповідно до чинного законодавства.
Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 № 654:
– непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей віком до 18 років, надбавка до пенсії за інвалідністю виплачується у розмірі 150 гривень на кожну дитину;
– особам з інвалідністю І групи, одиноким особам з інвалідністю ІІ групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, одиноким особам з інвалідністю ІІІ групи, які досягли пенсійного віку (крім осіб, які отримують державну соціальну допомогу з догляду відповідно до Закону) України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”) виплачується надбавка для догляду у розмірі 50 гривень.
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…
Ми чули про те, як наші бабусі їли лободу і жували цикорій, як корисний кульбаба.…
Програма «Доступні ліки» діє в Україні з 2019 року. За цією програмою можна отримувати певні…
У разі накладання арешту на рахунки боржника, державні та приватні виконавці не мають доступу до…
З активного користування Нацбанку України виводить монети, які були випущені до 2003 року. Метою є…