Якщо медустанова уклала договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), переважна частина послуг у ній є безкоштовною. І якщо вам відмовляють у безоплатній допомозі, ви можете подати скаргу.
1. Якщо відмовляє у безкоштовній послузі лікар, напишіть скаргу головному лікарю закладу.
2. Якщо відмовляють на рівні керівництва лікарні, напишіть скаргу до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті або регіоні. Або власнику медустанови – відповідному органу місцевої влади. Як правило, у назві лікарні вказано, хто є власником. Якщо не вдається вирішити проблему на місцевому рівні, подайте скаргу до НСЗУ, зателефонувавши до контакт-центру*, або листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073, або на електронну адресу info@nszu.gov.ua.
У скарзі слід зазначити такі дані:
– прізвище, ім’я та по батькові, дату народження;
– дату відмови у медичній послузі;
– повна назва медустанови – цю інформацію можна отримати у реєстратурі, на сайті місцевого департаменту охорони здоров’я або у контакт-центрі НСЗУ;
– посаду, прізвище, ім’я та по батькові людини, яка порушила ваші права;
– докладний опис ситуації: у чому саме відмовили (або вимагали гроші), за яких обставин, яку суму ви витратили за послуги або яку суму від вас вимагали;
– контакти, за якими можна зв’язатися з вами: номер телефону, електронна пошта.
ВАЖЛИВО! У контакт-центр НСЗУ телефонуйте за номером 16-77. Тут можна дізнатися, чи уклала медустанова договір з Національною службою здоров’я, а також – чи є необхідна послуга безкоштовною.
Раніше ми повідомляли, які ліки та медичні послуги безкоштовні для людей похилого віку – роз’яснення МОЗ, а також які медичні послуги пенсіонери можуть отримати безкоштовно.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…