Про це пише Соціальна інформаційна платформа.
Для отримання такої допомоги необхідно досягти пенсійного віку, який на 2022 рік становить 60 років, та не отримувати соціальних виплат.
Але щодо стажу, то все одно потрібно мати не менше 15 років страхового стажу. При цьому середньомісячний сукупний дохід сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Розмір цієї допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Наразі це 2027 грн, а з 1 грудня – вже 2093 грн.
Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання чи ЦНАП. При цьому необхідно подати відповідну заяву, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, довідку про трудовий стаж, видану органами Пенсійного фонду та декларацію про доходи та майновий стан за останні шість місяців.
Для особи, визнаної недієздатною, також потрібна копія рішення про призначення опікуна.
Рішення про призначення тимчасової допомоги або відмову має бути ухвалене протягом десяти календарних днів з дня звернення. Рішення про відмову повідомляють протягом п’яти днів.
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…
З віком засвоєння вітаміну B12 погіршується, і це може серйозно позначитися на здоров'ї. Цей вітамін…
Ведення і зберігання трудових книжок час від часу змінюються, є і нововведення у зв’язку з…
Прикрасою будь-якого столу може стати рибний пиріг. Такий пиріг дуже ситний завдяки поєднанню тіста та…
За даними Генштабу, протягом минулої доби зафіксовано 178 бойових зіткнень.